Székesfehérvárra érkezett a Rólad Szól! program

2017.10.12. 17:11
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. október 12. (csütörtök)
A jövő ifjúságpolitikájának alakításába vonják be a fiatalokat. Galéria 
 
 
 
 
 
A Rólad Szól! országos rendezvény Székesfehérvárra érkezett: a projekt diák résztvevőivel egy strukturált, interaktív beszélgetés formájában dolgozták fel többek között a nyelvvizsga-nyelvoktatás, a közösségi terek és a munkaerőpiac őket érintő kérdéseit. A sorozatot azzal a céllal szervezik, hogy párbeszédet generáljanak a fiatalok és a kormányzati szereplők között az ifjúságpolitika alakításának céljából. Az Új Nemzedék Közösség Térben Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a diákokat.


A Rólad Szól! országos sorozat csütörtökön délután Székesfehérváron az Új Nemzedék Közösségi Térben folytatódott. A program strukturált, interaktív beszélgetéssel négy témakört érint: a nyelvvizsga, a nyelvoktatás, a mobilitás-munkaerőpiac, a helyi közösségek és a digitális immunvédelem kérdéseit.

„Az itt ülő fiatalok kiválóan ismerik a város oktatáspolitikáját, hiszen nap mint nap találkozunk egymással, együtt dolgozunk a Székesfehérvári Diáktanács tagjaival.” – fogalmazott Mészáros Attila alpolgármester köszöntőjében, és a közösségi terek kialakítását, valamint a felsőoktatás fejlesztését emelte ki. Azt mondta, hogy a helyi példaértékű együttműködés mellett fontos, hogy országos szinten, az ifjúságpolitikát felügyelő minisztériummal is legyen kapcsolatuk a diákoknak, és véleményt formálhassanak az önkormányzati hatáskörön túlmutató témákat illetően is. Az Országos Diákparlamentet és az Országos Diáktanács megalakulását követően fontos egyeztetéssorozat kezdődött el, emelte ki az alpolgármester a párbeszéd-lehetőségek közül: „Azok a pontok, amiket a fiatalok megfogalmaztak a székesfehérvári Országos Diákparlament ülésén februárban, azok nagyban befolyásolhatják az életüket – és ezekből már több meg is valósult. Mindez azt mutatja, hogy ennek a párbeszédnek van létjogosultsága. Az országos döntések pedig a mi fiataljainkat is érintik.”

Dr. Sebestyén József
, az Új Nemzedék Központ felnőttképzési vezetője, a rendezvény moderátora a rendezvény célját két fő pillér megnevezésével határozta meg: a fiatalok meghallgatása és tájékoztatása.  „Harmadik, elvi célkitűzésünk, hogy a fiatalok megértsék: nemcsak szócsövei lehetnek a saját sorsuknak, hanem alakítói is azáltal, hogy véleményüket elmondják az Új Nemzedék Központnak és ezen keresztül az EMMI-nek.” A nyelvvizsga kérdéskörében például felvetik a kormány által bevezetett első ingyenes lehetőséget, hogy mennyire hat ez motiválóan, illetve megfogalmazódik-e ezzel kapcsolatban további igény, felvetés. Székesfehérvár a harmadik állomása a 2015-öst követő második Rólad Szól! sorozatnak, és az eddigi tapasztalatok alapján, mint mondta, a fiatalok bátran fogalmaznak és nyitottan, pozitívan állnak a programhoz.

A rendezvényt egy telefonos applikáció segítségével bonyolították: a diákok az egyes kérdések megválaszolása után a válaszokat egy kivetítőn láthatták kiértékelve, majd a moderátor segítségével párbeszédre hívták a résztvevő fiatalokat. 

Az eseményen részt vett Mohay Gergely az EMMI Ifjúsági Főosztályának osztályvezetője, Grósz Ákos, a FIVOSZ helyi vezetője, Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok, Molnár Júlia Flóra, a Közösségi Tér vezetője, valamint az Ifjúsági, Civil és Sport Iroda munkatársai.



A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!






                                  

Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Lugosi Balázs
 
 
 
 
 

 
 


 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.