Elindultak a Zenede Bábszínház interaktív foglalkozásai

2017.10.13. 11:20
SAJTÓKÖZLEMÉNY  2017. október 13. (péntek)
Az őszi mesében kisegerek szórakoztatják a gyerekeket. Galéria
 
 
 
 
Elkezdődött a népszerű Zenede Bábszínház őszi programsorozata. A zenés-bábos mesében ezúttal is a hangszerek a főszereplők, mint például az üstdob, a fuvola és a hegedű; a gyerekek számára pedig az is kiderül, hogy kerültek a kisegerek a Zeneiskolába. Az interaktív foglalkozás során az óvodások együtt énekeltek a szereplőkkel, és a mese végén ki is próbálhatták a megszólaló hangszereket.


Az Egerek a Zeneiskolában című hangszeres produkcióval folytatódik a hét éves Zenede Bábszínház sorozata. Az őszi előadásokra csaknem ezer óvodás jelentkezett már. A mese szereplőit zenetanárok alakítják, a hangszerekhez kapcsolódó történetet Magyarné Tima Zsuzsa írta. Pénteken délelőtt a Hermann László Zeneiskola nagytermében két előadás is volt, amelyekre több óvodából érkezett a közönség.

Az ötletadó és főszervező Magyarné Tima Zsuzsa köszöntötte az ovisokat, majd belekezdett a mesébe a Zenepalotáról, ahol gyerekek zenéltek – és ahol nyáron titokzatos lények mozgolódtak a falak mögött: egy vén szipirtyó boszorkány, egy pókcsalád, egy hangszervarázsló, egy cica és a kisegerek kalandjai elevenedtek meg sok zenével, énekkel. A kisegerek persze megtalálták a zeneiskola csodálatos hangszereit, a fuvolát, a hegedűt és a tenorkürtöt. A interaktív bemutatón előkerültek még a mesében megszólaló magyar népi citera, az üstdob, amiket a mese után Mihály György és a szereplők mutattak be a gyerekeknek. Ezeket az óvodások a foglalkozás végén közelről meg is nézhették, megsimogathatták és ki is próbálhatták.    

A Zenede Bábszínház őszi meséjét Fornai Miklós (Pók Pali), Hajnal Veronika (Sajtos Cicelle), Kitreiber Zsuzsanna (díszletmozgató), Magyarné Tima Zsuzsanna (Macska Maura), Mihály György (Sajtos Cecílián és Hangszervarázsló Huba), Viczai Eszter Piroska (Pók Piri) és Wágnerné Ughy Tünde (Szipirtyó Szidónia, Pók Mama)  adják elő az iskola tanulóinak a közreműködésével.

A téli előadás főszereplője Hóember Hümér lesz.   


A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!









Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Varju Zoltán Mihály

 

 

 

 




 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.