Játék és közösség – konferencia és kötetbemutató

2017.10.20. 13:36
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. október 20. (péntek) 
Pedagógusoknak és szülőknek is szól a Hetedhét Játékmúzeum színvonalas programsorozata.   Galéria  
 
 
 
 
 
Játék és közösség címmel rendezi meg éves konferenciáját október 26-án, csütörtökön a Hetedhét Játékmúzeum, ismét Moskovszky Évára emlékezve. Az intézmény fennállásának ötödik évfordulójára szervezett, egész napos program keretében mutatják be az elmúlt esztendők konferencia-előadásait tartalmazó kötetet, és ismét lesznek színvonalas szakmai előadások. A mindenki számára nyitott és ingyenes programra szeretettel várják a játék és a játékpedagógia iránt érdeklődő bölcsődei munkatársakat, óvodapedagógusokat és a szülőket is.

Az egész napos konferencia október 26-án, csütörtökön délelőtt 10.00 órakor kezdődik a Városháza Dísztermében (Székesfehérvár, Városház tér 1.), majd délután 13.00 órától a Hetedhét Játékmúzeum Réber termében folytatódik (Székesfehérvár, Oskola utca 2-4.).

„A Moskovszky Éva emlékére rendezett játékkonferencia minden évben rendkívül színvonalas és hasznos programokat tartalmaz főként olyan intézmények számára, amelyek gyermekek nevelésével foglalkoznak. Ez azonban nem egy zártkörű rendezvény. Nem titkolt célunk, hogy minél többen elfogadják a meghívást a bölcsődékből, az óvodákból, az iskolák alsó tagozatos pedagógusai közül, de bátran jöjjenek el azok a szülők is, akiket kifejezetten érdekel a játék, és annak a gyermekek életében betöltött, fontos szerepe.” – hangsúlyozta a beharangozó sajtótájékoztatón Brájer Éva alpolgármester.
A múzeum fennállásának ötödik évfordulója tiszteletére bemutatják a „Játék és tudomány a Hetedhét Játékmúzeumban. Válogatás a Moskovszky Éva emlékére rendezett konferenciák előadásaiból 2012-2016.” című kötet, amely az elmúlt öt év konferencia-előadásaiból válogat. Brájer Éva ajánlotta a kiadványt a szülőknek, a pedagógusoknak, illetve köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik közreműködtek a Székesfehérvár Önkormányzata támogatásával megjelent kötet összeállításában. Dr. Pálfi Sándor, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karának tanszékvezető főiskolai tanára mutatja be a könyvet, amely a későbbiekben megvásárolható. 

„Idén a KÖZÖSSÉG lesz a játéktörténeti konferencia központi témája. Beszélnek a játék közösségépítő, közösségfejlesztő szerepéről a múltban és a jelenben, illetve arról is, hogy a helyi közösségek hogyan használják a játékot kulturális értékközvetítésre és a helyi identitás erősítésére.” – emelte ki dr. Nagy Veronika muzeológus. Hozzátette: a felkért előadók között muzeológusok, pszichológusok, pedagógusok, kutatók és tapasztalt közösségépítők szerepelnek, így több perspektívából is bepillantást nyerhetünk a témába.
Szó lesz többek között a népszerű gyermekfesztiválokról, mint a Győrkőcfesztivál vagy a Hetedhét Játékfesztivál, de a hagyományos és virtuális játékok közösségteremtő erejéről és annak társadalmi hatásairól is. A múzeumi terület játékosítása és közösségi alapon való működtetése is szóba kerül, mert ezek nagymértékben elősegíthetik azt, hogy egy kulturális intézmény szerethető legyen.


A RENDEZVÉNY INGYENES, A RÉSZVÉTELHEZ NINCS SZÜKSÉG REGISZTRÁCIÓRA.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.



RÉSZLETES PROGRAM


 

10:00 Köszöntők:
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata
Szent István Király Múzeum
Emberi Erőforrások Minisztériuma Közgyűjteményi Főosztály


Könyvbemutató:

Játék és tudomány a Hetedhét Játékmúzeumban.
Válogatás a Moskovszky Éva emlékére rendezett konferenciák előadásaiból 2012-2016.
A kötetet bemutatja: dr. Pálfi Sándor tanszékvezető, főiskolai tanár(Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar) 


Előadások:

Elnök: dr. Arapovics Mária szakmai vezető (Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ, Cselekvő Közösségek program)

11.30
Kocsis Rozi bábművész, igazgató (Vaskakas Bábszínház, Győr): Győrkőcfesztivál – játék és közösség Magyarország legnagyobb gyermekfesztiválján

11.50
dr. Nagy Veronika néprajzkutató muzeológus (Hetedhét Játékmúzeum, Székesfehérvár): Hetedhét Játékfesztivál – múzeumi közösségépítés egy tömegrendezvényen

12.10 – 13.00
Ebéd a Hetedhét Játékmúzeumban (Székesfehérvár, Oskola u. 2-4.)


Az előadások a Hetedhét Játékmúzeumban folytatódnak.

13.00
Vámosi Edit pszichológus (Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat X. Kerületi Tagintézménye):
Játék, közösség, fejlődés.

13.20
Kolosai Nedda, adjunktus (ELTE-Tanító- és Óvóképző Kar):
Gyermek- és játék- -kor és –kultúra

13.40
Damsa Andrei pszichológus, szakmai vezető
(NetCoGame JátékosLét Kutatóközpont): Játék a modern társadalomban – Motiváció és fejlődés

14.00
Beke Márton (NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. – Cselekvő közösségek program, Budapest):
Cselekvő közösségek: játékosítás - kultúra - társadalmi részvétel

14.20 – 14.40
Kávészünet

14.40
dr. Györgyi Erzsébet néprajzkutató, elnök (Kiss Áron Magyar Játék Társaság, Budapest): A 30 éves Kiss Áron Magyar Játék Társaság – „közösségek (nem) rejtett hálózatá”-ban.

15.00
Bathó Edit, néprajzkutató igazgató (Jász Múzeum, Jászberény):
Népi játékok az elektronika világában

15.20
Révész Antónia muzeológus – Sziray Zsófia múzeumpedagógus (Óbudai Múzeum, Budapest): Játék a városban – az Óbudai Múzeum új játéktörténeti kiállítása a muzeológus és a múzeumpedagógus szemével

15.40 – 16.00
Kávészünet

16.00
Szabó Ildikó pedagógiai koordinátor (ÉlményMűhely, Pécs) A STEAM-élmény: közösségépítő, játékos tanulás az ÉlményMűhellyel

16.20
Baboth Dóra néprajzkutató (Koronás Park, Székesfehérvár):
Koronás Park – egy székesfehérvári középkori tematikájú játszópark jelentősége napjainkban

16.40
Sevella Zsuzsanna vezető (Játszótárs Játékkészítő Műhely): Együtt a család – A Játszótárs Játékkészítő Műhely tevékenysége

17.00 Elnöki zárszó


 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.