„A reformáció Isten ünnepe”

2017.11.18. 19:16
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. november 18. (szombat)
Ünnepélyes keretek között zárult a Frissítő Forrás rendezvénysorozat. Galéria
 
 
 
Ünnepélyes keretek között zárult a Reformáció 500. székesfehérvári eseménysorozata. A „Frissítő forrás” éves programját tartalmas koncertekkel, könyvbemutatókkal, beszélgetésekkel töltötték meg a szervezők. Az Alba Regia Sportcsarnokban tartott szombati rendezvényen a megújulásnak szentelt Emlékévet a protestáns egyházak képviselői értékelték, a részvevőket Székesfehérvár polgármestere köszöntötte.
 
 
„Isten ezt a napot azért adta nekünk, hogy szeressük egymást!” énekelték az Olajfa Református Óvoda gyermekei a reformáció születésének 500. évfordulója alkalmából rendezett székesfehérvári programsorozat zárórendezvényén. A közönség képes összeállítást láthatott a városban szervezett „Frissítő forrás” eseményeiről.
 
Az evangélikus, a baptista és a református egyház képviselői összegezték az emlékév jelentőségét, megvalósult programjait. Bencze András evangélikus lelkész a hála hangján szólt a tartalmas évről. Felhívta a figyelmet, hogy a jövő feladata azon emberek felé fordulni, és segíteni, akik még keresik a hitet, az Istennel való kapcsolatot. A baptista egyház részéről Pafkó József elöljáró örömét fejezte ki, hogy a közös együttlétek alkalmával megtapasztalhatták, hogyan élik meg a hívek a reformációt a mindennapokban. Kiderült az is, mi mindent lehet még tenni a közösségért, az élő kapcsolatokért. Berze János református lelkész fontosnak nevezte, hogy a jövőben is folytatódjon a protestáns egyházak között az együttműködés.
 
A zárórendezvényen beszédet mondott dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki megköszönte az Emlékév programjait előkészítő bizottság tagjainak a munkáját, és köszönetet mondott minden szervezőnek, résztvevőnek az értékes események megvalósulásáért. Morális kihívás előtt áll Európa és hazánk. Ezekre a kihívásokra keresztény válaszokat kell adni ahhoz, hogy a reformációnak ne csak 500, hanem 1000 éves évfordulója is legyen is. Fontosnak nevezte, hogy legyenek maradandó emlékeink a 2017-es esztendőről is. Kiemelte, hogy a jelenben az önkormányzat feladata és kötelezettsége az itt élő kisebb és nagyobb közösségek támogatása, az értékeke közvetítése. Mindez a több mint ezer éves múlttal rendelkező város közösségépítő munkáját erősíti, ami Székesfehérvár jövőjét jelenti.
 
A polgármesteri gondolatokat követően Párkányi Tamás, a Keresztény Értelmiségiek Közösségének elnöke megemlékezett arról, hogy jelenleg több mint 200 millió keresztény élete van veszélyben hite miatt, majd felkérte Tóth Tamás katolikus esperest, hogy közösen imádkozzanak a világban élő keresztényekért.
 
Az Emlékév záróünnepsége - amelyen részt vett Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, honvédelmi államtitkár, Brájer Éva alpolgármester, valamint Balsay István, Székesfehérvár volt polgármestere és dr. Kovács Béla Sándor önkormányzati képviselő is - a Székesfehérvári Ökumenikus Kórus és a Talentum Református Általános Iskola műsorával folytatódott, majd Bódás János református lelkész, költő Imádság szentlélekért című versét Szabóné Miklós Eszter mondta el. Az est az „Erő vár a mi Istenünk” zsoltár eléneklésével zárult.
 
Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
fotó: Simon Erika
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.