Szavazzon a Mindennapok Hőseire!

2017.11.30. 16:10
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. november 30. (csütörtök)
Online és személyesen is lehet voksolni.
 
 
 
Veszprém városában immáron 5. éve rendezik meg a Mindennapok Hősei eseményt, melyet idén első alkalommal Székesfehérváron is meghirdetnek. A város lakói öt kategóriában szavazhatnak a szerintük a címre legérdemesebb emberekre. A legtöbb szavazatot begyűjtők kapják meg a „Mindennapok Hősei” elismerést. A részleteket sajtótájékoztató keretében ismertette Vermes Gábor, a Városi Nyilvánosságért Alapítvány kuratóriumi elnöke, Molnár Tamás civil és ifjúsági ügyekért felelős tanácsnok, valamint Rózsás Ildikó, a Kaptár Országos Ifjúság Szolgáltató NKft. ügyvezetője.


A 2006-ban Veszprémben megalakult Városi Nyilvánosságért Alapítvány ötödik alkalommal szervezi meg a Mindennapok Hősei programot. A cél az, hogy olyan embertársainkra hívják fel a figyelmet, akik munkájukkal, vagy csak egyszerű hétköznapi tetteikkel pozitívan befolyásolják, segítik az életünket.  Ezek az emberek nem várnak el a tetteikért semmilyen jutalmat vagy dicséretet, vagy bármilyen egyéb elismerést, azonban az alapítvány úgy gondolta, hogy szeretnék kiemelni a közösségből az ilyen embereket és megjutalmazni őket. „Kezdetben nem gondoltuk volna, hogy hat városba is eljuthat a kezdeményezésünk, Veszprém után Tatára, Tatabányára, Szigetvárra, Székesfehérvárra és reményeink szerint Kaposvárra is. A legfontosabb eleme a Mindennapok Hőseinek, hogy nem egy bizottság, vagy testület által ajánlott jelöltlista alapján választanak, hanem teljes egészében a helyi polgárok szavazatain alapul. Mindenki arra szavaz az 5 adott kategóriában, akire szeretne. Az győz, aki a legtöbb szavazatot kapja az adott kategóriában.” – mondta Vermes Gábor, a Városi Nyilvánosságért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Négy állandó kategória van: rendőr, tűzoltó/katasztrófavédelem, egészségügyi dolgozó, szociális munkás. Az ötödik kategória minden évben változik, eddig pedagógusra, sportolóra, láthatatlan hősre és sürgősségi betegellátásban dolgozóra lehetett szavazni. Székesfehérváron az első évben civil szervezeti tagra adhatják le a voksukat a városlakók.

Székesfehérváron a program lebonyolításában a Kaptár Országos Ifjúsági Szolgáltató Nonprofit Kft. segít, ők fogadják, rendszerezik a beérkező szavazatokat. „Voksolni kétféleképpen lehet: személyesen a megyeszékhely számos pontján kihelyezett szavazóurnákon keresztül, valamint online felületen a http://szekesfehervar.mindennapokhosei.hu/ oldalon. Szavazni 2017. december 4- december 20. között lehet. Az ünnepélyes eredményhirdetésre és díjátadóra várhatóan februárban kerül sor.”- tette hozzá Rózsás Ildikó ügyvezető, majd elmondta, hogy várják a felajánlásokat a vállalatoktól a díjazáshoz. 

„Székesfehérvárnak van több saját, városi kitüntetése, amellyel az élet különböző területein kiemelkedő teljesítményeket, a fehérváriakat szolgáló szakembereket évről-évre elismeri. Mindezek mellett mégis nagyon fontosnak tartom, hogy mi is csatlakozunk a Mindennapok Hősei programhoz. Hogy miért? Azért, mert ez egy civil kezdeményezés, márpedig egy elismerés szükségességét mindig az ’alulról jövő kezdeményezések’ jelzik legjobban, a díjazottak személyét pedig a rájuk szavazó fehérváriak bizalma és tapasztalata teszi igazán hitelessé.” – fogalmazott Molnár Tamás civil és ifjúsági tanácsnok.

Személyesen a szavazatokat az alábbi helyszíneken lehet leadni:

  • Feketehegy- Szárazrét Közösségi Ház
  • Fejér Megyei Szent György Kórház
  • Petőfi Kultúrtanszék
  • Fehérvári Civil Központ
  • Maroshegyi Közösségi Ház
  • Öreghegyi Közösségi Ház
  • Művészetek Háza
  • Vörösmarty Színház
  • Újnemzedék Központ Közösségi tér






Szöveg: Simon Rita
Fotó: Simon Erika





 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.