Új helyszínen működik az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület központi irodája

2017.12.04. 17:42
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. december 4. (hétfő)
 A Várkapu utca 4. szám alatt várják a város nyugdíjasait. Galéria
 
 
 
Ünnepélyes keretek között avatták fel az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület új székhelyét. A Varkocs szobor mögötti épületben található, három helyiségből álló irodában intézik a majd ezerfős tagság ügyeit. Az irodát Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, államtitkár és dr. Cser-Palkovics András polgármester adta át.

Több mint húsz éven keresztül a Városház tér 2. szám alatt működött a civil szervezet központi irodája. A tagság folyamatos bővülése, a sokasodó feladatok miatt azonban egyre szűkebbnek bizonyult a hely. Székesfehérvár önkormányzata, amely megalakulása óta támogatja az egyesületet, felújította a Várkapu utca 4. szám alatti irodát, ahol tágas térben várják a székesfehérvári nyugdíjasokat.

„Felebaráti szeretet, odafigyelés, tolerancia, megértés, gondoskodás. Talán ezek a legfontosabb gondolatok, amelyek vezérelnek minket a mindennapi munkánk során.” – mondta Csetényi Attiláné. Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnöke köszönetet mondott a tagság nevében, hogy új helyszínen, megszépült környezetben dolgozhatnak tovább.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte: „Nagy örömmel készültünk, hogy átadhassuk ezt az irodát Székesfehérvár nyugdíjasainak. Fontos volt az is, hogy szép helyen, megfelelő környezetben, könnyen megközelíthető legyen. Úgy vélem, a Lövölde úti Szolgáltatóház, a központi iroda és a klubok hálózata sok mindenben segítségére lehet a városban élő idős embereknek. Székesfehérvárnak fontos, hogy mindazok, akik aktív tevékenységüket befejezve tettvágyat éreznek magukban, szívesen tesznek a közösségért, örömmel csatlakozzanak az egyesülethez. Ezzel is erősítve a város közösségét.

„Gyermekkori emlékeket idéz fel bennem ez a ház, hiszen hosszú évtizedek keresztül női fodrász szalon működött e falak között, ahova én már kisgyermekként kísértem el a nagymamámat. Akkor ő vigyázott rám, majd évekkel később már én vigyáztam apró, törékeny lépteit, amikor elkísértem ide.” – emlékezett Vargha Tamás. Székesfehérvár országgyűlési képviselője fontosnak nevezte, az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület városban betöltött szerepét, amely olyan, mint a családban a nagyszülők. Gondoskodnak a kortársakról, figyelemmel fordulnak idősebb társaik felé és megszólítják a fiatalabb korosztályt is.

A köszöntőket követően Pete Andrásné szociális látogató verset szavalt, az Alsóvárosi Klub tagjai pedig népdalokat énekeltek. Az iroda ünnepélyes avatásán jelen volt még Róth Péter alpolgármester, Dr. Horváth Miklósné és Molnár Tamás önkormányzati képviselők, valamint Láng Hugóné, az egyesület korábbi elnöke is.

A város szívében, a Varkocs szobor mögött mostantól kedden és csütörtökön délelőtt 09.00 és 12.00 óra között várja a székesfehérvári nyugdíjasokat az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület. A klubéletről, a szociális látogatói hálózatról szívesen adnak felvilágosítást személyesen vagy a 22/ 316 192 telefonszámon is.

Az átadáson készült fotók letölthetők a Galériából.


fotó: Simon Erika
 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.