Angliai élmények és szakmai tapasztalatszerzés

2017.12.05. 13:40
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. december 5. (kedd)
Hunyadis és I. Istvános diákok beszámolója az Erasmus+ programról. Galéria 
 
 
 
Középiskolás fiatalokkal telt meg kedden délelőtt a Városháza Díszterme. A Székesfehérvári Szakképzési Centrum I. István, valamint Hunyadi Mátyás Szakgimnáziumának diákjai tartottak élménybeszámolót az Erasmus+ 2017 program keretében zajlott szakmai gyakorlatukról. Az Európai Szakképzési Héthez kapcsolódó eseményen sok érdekesség hangzott el a Londonban, Portsmouthban, illetve Brightonban töltött három hétről.  


Ősszel a Városháza Dísztermében találkozott Mészáros Attila alpolgármester azokkal a diákokkal, akik Nagy-Britanniába indultak az Erasmus+ 2017 keretében. A három hetes szakmai gyakorlat azóta lezajlott, melynek élményeit a résztvevők prezentációk keretében osztották meg társaikkal és tanáraikkal kedden. Mint elhangzott, immár ötödik alkalommal kapcsolódott be az I. István, illetve a Hunyadi Mátyás Szakgimnázium a nemzetközi programba.  

„Mindig örülünk, amikor ennyi fiatal van a Városháza Dísztermében, és a találkozó célja, a nemzetközi tapasztalatszerzés is nagyon hasznos. Sok mindenre büszkék lehetünk, ebből az egyik a folyamatosan átalakuló és egyre gyakorlatorientáltabb szakképzés, amelynek ’jógyakorlatait’ talán ti is át tudtátok adni a kint töltött hetek alatt. Az Erasmus+ programnak az is erőssége, hogy összekovácsolja a diákközösséget és segíti az idegen nyelvek elsajátítását.”  – hangsúlyozta Mészáros Attila alpolgármester, aki az elkövetkező évek intézményekkel közös kihívásaira is felhívta a figyelmet. Ilyen például a nyelvvizsga, mint felvételi követelmény megjelenése a felsőoktatásban. A fiatalok segítésében ott is fontos szerepük lesz a nemzetközi kezdeményezéseknek.

A Székesfehérvári SZC I. István Szakgimnáziumból 17 diák utazott Portsmouth városába, hogy pénzügyi-számviteli, illetve logisztikai ügyintézői tanulmányaikat angliai cégeknél bővítsék. Mint elhangzott: volt, aki egy kis könyvelőcéghez került, mások egy vidéki színház mindennapjait ismerhették meg, de a legtöbben úgynevezett jótékonysági boltokban töltötték a szakmai gyakorlatot. Ezek az ott népszerű üzletek megunt ruhák és használati tárgyak értékesítéséből befolyó bevételüket fordítják egy-egy társadalmilag fontos cél segítésére.

A Hunyadi Mátyás Szakgimnáziumból 16-16 diák utazott Londonba, illetve Brightonba. A gazdasági informatikus és irodai titkár szakos tanulók szóbeli beszámolójukkal, valamint képes összefoglalójukkal adták vissza a három hét hangulatát. Legfontosabb pozitívumként azt emelték ki, hogy bepillanthattak a brit családok életébe, önállóbbak és nyitottabbak lettek, valamint sokat fejlődtek abban, hogy idegen nyelven kommunikáljanak.  

Az Erasmus+ 2017 teljesítéséről szóló igazolásokat Mészáros Attila alpolgármestertől, valamint a két tagintézmény-vezetőtől, Lovász Katalintól és Gyenei Magdolnától vehették át a diákok. A program pedig még nem ért véget, hiszen az I. István Szakgimnázium 15 diákja ezt követően teljesíti szakmai gyakorlatát. Ők Németországban, Schkeuditz városában töltenek majd három hetet.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.




Fotó: Simon Erika
Szöveg: Stettler Zsuzsanna
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.