A Székesfehérvári Királyi Napok programjai augusztus 17-én, szombaton

2019.08.14. 08:55
KÖZLEMÉNY - 2019. augusztus 16. (péntek)
 
 
 
 
 
A Koronázási Ünnepi Játékok hétvégéjén a családi programok királyi programokat nyújtanak: a hagyományos elemek mellett óriás sakkal, légtornász mesével és lovagi tornával. Szombaton este mutatják be a IV. Béla királyt és uralkodását megjelenítő grandiózus szertartásjátékot, a Zichy-színpadon az Artisjus-díjas Rúzsa Magdi lép fel. 



Az Árpád-házi királyok korának hangulatát, játékait, szokásait elevenítik meg a Koronázási Ünnepi Játékok családi programjai a háromnapos hétvégén. A Belváros utcáin mutatványosok, régizene-együttesek szórakoztatják a járókelőket, a jósok utcájában boszorkányok mondanak jövendőt, a hagyományőrzők idén is beköltöznek a Zichy ligetbe, és közelebbről is megismerhetjük a magyar királyokat – például az ágbogozó játék vagy az akrobatikus történelemóra-színház előadásaiból. Újdonság lesz az élő óriás sakk, a bátor jelentkezőkre váró lovagi torna és az eget-földet összekötő középkori légtornász mese.

A Zichy-színpadon a Máté Péter-, Artisjus- és kétszeres Fonogram-díjas Rúzsa Magdi lép fel 19.30 órakor: a vajdasági származású népszerű énekesnő koncertről koncertre, előadásról előadásra, lemezről lemezre tesz bizonyságot nemcsak énekesi, hanem dalszerzői kvalitásairól. Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.

Szombaton este lesz a Koronázási szertartásjáték bemutatója: IV. Béláról szól Az élet magja című darab – a második honalapító királyról, Szent Margit édesapjáról és koráról mesélő látványos előadásban táncosok, színészek és zenészek együtt lépnek színpadra a Nemzeti Emlékhely szakrális terében. A főbb szerepekben Lábodi Ádám, Kubik Anna, Varga Lili, Sághy Tamás és Mihályi Győző színművészeket láthatjuk.

Interaktív fényjátékkal bővül a fényes programok sora: a Virágórával szemközti ház homlokzatán különleges, 3D-s kirakós játék várja a látogatókat, 27 virtuális kockából kell kirakni a valódi épület képét. A kockákat az Országzászló térről lehet majd irányítani, Falvay Miklós médiaművész másik falfestő játékát pedig a Mátyás király-emlékműnél lehet kipróbálni.

A programokról részletesen a https://kiralyinapok.szekesfehervar.hu/ oldalon lehet tájékozódni. 

 

                                  
Szöveg: Fraller Ildikó


 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.