Sikeresen szerepeltek az országos bajnokságon az Orka SE lányai

2019.12.03. 12:07
KÖZLEMÉNY - 2019. december 3. (kedd)

A VII. Aquatic-Cewe Kupán szerepeltek az Orka SE Szinkronúszó Egyesület növendékei. A hazai utánpótlás országos bajnokságon a fehérvári egyesület 43 versenyzője ugrott medencébe. A megmérettetésen a versenyzők az egyéni mellett csapatban és párosban mutatták be látványos gyakorlatsoraikat. A sikeres esztendőt a klub december 14-én, szombaton 17 órakor a szokásos karácsonyi jótékonysági gálájával zárja a fehérvári uszodában.

Hétvégén zajlott a VII. Aquatic-Cewe Kupa a szinkronúszók országos versenye. A versenyen az Orka 43 versenyzője vett részt. A versenyen a legtöbb hazai egyesület elindította versenyzőit.

A megmérettetésen az orkás lányok eredményesen szerepeltek, több érmes és pontszerző helyet elhoztak az ellenfelek orra elől. Mini párosban Balogh Zsuzsanna – Szakáll Sára 2., míg Pinka Luca – Szampiás-Fábri Lili a 4. helyen végzett.

Mini csapatoknál 4. helyet szerezte meg: Bakos Nikoletta, Káli Flóra, Kovács Enikő, Poór Dóra. 5. helyen végzett a Fülöp Zita, György Izabel, Lövész Réka, Heltay Panna egység. Kombinációs kűrökben, gyerek korosztályban is 2. helyen végzett az Orka csapata: Bagi Kála Tímea, Burger Ágota, Csizmadia Nikolett, Fésüs Napsugár, Kozma Kincső, Koncsol Jàzmin, Tímár Amina, Tóth Bettina tejesítették kiválóan az elemeket.

Mini kombinációs kűrben Bakos Dorina, Felföldi-Fi Lara, Fazekas Boglàrka, Fisi Rebeka, Kovács Panni, Varga Jusztina a 2. helyet szerezték meg. Előírt gyakorlatokban pedig 4. helyezett lett Pápai Fanni, Mészáros Anna, 5. lett Grozeva Darina, valamint 6. lett Deme Boglárka, Pálinkás Noémi.

Az évet az Orka hagyományos karácsonyi bemutatóval zárja: a jótékonysági "Gyerekek a gyermekekért" szinkronúszó karácsonyi gálát december 14-én, szombaton 17 órától rendezik a Csitáry G. Emil Uszodában.

Szöveg: Orka SE