A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház intézkedései

2020.03.17. 10:30
KÖZLEMÉNY - 2020. március 17. (kedd)
A koronavírus-járvány ügyében hozott döntések visszavonásig érvényesek 
 
 
 
 
A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház is változtatásokat vezetett be a kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel. A többi egészségügyi intézményhez hasonlóan a fehérvári kórházban is életbe lépett az országos tisztifőorvos által elrendelt látogatási tilalom, de az intézmény vezetősége a járóbeteg-ellátás tekintetében is életbe léptetett bizonyos szigorításokat.
 
A többi egészségügyi intézményhez hasonlóan Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban is bevezették az országos tisztifőorvos által elrendelt látogatási tilalmat. Látogatási engedélyt a legindokoltabb esetekben, minden tekintetben tünetmentes hozzátartozónak ad ki a kórház. A látogatást engedélyező hozzájárulást az osztályvezető főorvos adja, és az – tekintettel a járványügyi helyzetre – bármikor indoklás nélkül visszavonható.
 
A járóbeteg-ellátás vonatkozásában kizárólag a sürgős, tartós egészségkárosodás veszélyét jelentő esetek ellátása történik, minden egyéb járóbeteg-ellátás a kihirdetett veszélyhelyzet végéig felfüggesztésre kerül. Ez vonatkozik a székesfehérvári központi kórházra, és érvényes valamennyi szakrendelőkre is. A kórház tájékoztatása szerint: ha valaki időponttal rendelkezik kontrollvizsgálatra, a későbbiekben, amikor már megszűnt a járványügyi veszélyhelyzet, új időpontot kap.
 
A megváltozott ellátási rendről, az igénybe vehető ellátási helyekről és azok megközelítéséről mindenkit a belépési pontokon tájékoztatnak.
 
Ezek a következők:
- A Seregélyesi úti porta a gyermek sürgősségi ellátás és szülészet-nőgyógyászat esetében.
- A Hunyadi úti sürgősségi bejárat csak a sürgősségi és trauma sürgősségi esetekre. A Rendelőintézetbe kizárólag akut estekben a Hunyadi úti II. sz. szakrendelő rendelőbejáratnál.
- A látogatási engedéllyel rendelkezők a kórház valamennyi fekvőbeteg osztályára hétköznap és hétvégén 16-18 óra között, a Hunyadi úti „gombaporta” bejáratán (mentőfelhajó alatt) keresztül mehetnek be a kórházba.
- A Seregélyesi úti 16. sz. alatti portánál az akut pszichiátriai esetek, a krónikus osztályra és a bőrgyógyászati osztályra látogatási engedéllyel rendelkezők léphetnek be.
- Vérvételre csak sürgős, tartós egészségkárosodást okozó betegség ellátása esetében van lehetőség.
- Szociális otthonokból csak orvosi beutalóval érkező beteget fogadnak.
- Valamennyi akut, sürgősségi ellátást igénylő esetben a kórház sürgősségi osztályát kell felkeresni. A koronavírus-gyanúval érkező beteget a kivizsgálások idejére elkülönítik.
 
A működés átszervezése lehetőséget biztosított arra, hogy a kórház 65 plusz helyet biztosítson a jelenleg is meglévő infektológiai ágyain felül, egy külön épületben, valamint az ehhez szükséges humánerőforrás is rendelkezésre áll a Szent György Kórházban.
 
Az intézmény arra kéri betegeit, hogy akik kontrollvizsgálat céljából, vagy szakorvosi javaslat lejárta miatt keresnék fel a rendeléseket, halasszák el látogatásukat, tekintettel arra, hogy a kihirdetett veszélyhelyzethez kapcsolódóan módosított 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet módosítása alapján az emelt és kiemelt támogatással rendelhető gyógyszerekre és gyógyászati segédeszközökre kiállított szakorvosi javaslatok érvényesek maradnak a veszélyhelyzet időtartama alatt, valamint a veszélyhelyzet megszűnését követően 90 napig.
 
A járványügyi helyzettel kapcsolatban minden információt megtalálnak az érdeklődők az Operatív Törzs által üzemeltetett honlapon: www.koronavirus.gov.hu
 
 
 
 
 
 
 
 
Szöveg: Torma Kinga Regina
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.