Rendkívüli támogatás a Szent György Kórháznak

2020.12.23. 09:32
KÖZLEMÉNY - 2020. december 23. (szerda) 
 
 
 
 
Az év utolsó napjaira is maradt még jó hír: dr-Cser-Palkovics András polgármester tegnap este Facebook-oldalán jelentette be, hogy az idei számos megvalósult fejlesztés és örömteli bejelentés után újabb támogatás érkezik a kórházhoz: az Önkormányzat 50 millió forintos rendkívüli támogatásban részesíti a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházat. Az összeget az intézmény a elsősorban a sürgősségi osztályra fordíthatja.
 
 
 
„(…) Az Önkormányzat 50 millió forintos rendkívüli támogatásban részesíti a Szent György Kórházat, hiszen egész Székesfehérvár hálája illeti az egészségügyben, különösen a kórházunkban dolgozókat! Az orvosokat, ápolókat, a kisegítő személyzetet és a hozzánk vezényelt hallgatókat, akik egész évben fáradhatatlanul és kiválóan helytálltak a koronavírus elleni küzdelemben! A mostani támogatást elsősorban a sürgősségi osztály fejlesztésére fordíthatja a Kórház, eszközök és felszerelések beszerzésére, illetve a környezet általános javítására. Köszönjük a helytállást!” – írta Facebook-oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
 
 
 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Augusztus
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.