Ultrahang készülék, lélegeztető maszkok és telefonok a VIDEOTON adományaként

2021.03.16. 17:35
KÖZLEMÉNY - 2021. március 16. (kedd)
További támogatások a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórháznak. Galéria 
 
 
 
A VIDEOTON HOLDING ZRt. a koronavírusos betegek diagnosztizálásához használt ultrahang készüléket, lélegeztetőgépekhez való maszkokat és további, az ápolók munkáját segítő eszközöket adományozott a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórháznak, összesen közel 20 000 000 Ft értékben.

A VIDEOTON felelős vállalatként már a koronavírus-járvány kitörésekor átfogó támogatási programot indított, a vállalatcsoportnak otthont adó települések védekezésének és a betegek gyógyításának elősegítése céljából. Az első és második hullám során a program keretében a magyar nagyvállalat öt darab ún. non-invazív lélegeztetőgépet és a hozzá tartozó maszkokat jutatott a székesfehérvári Szent György és a Dél-Pesti Centrumkórház számára, amelyekhez decemberben további maszkokat vásárolt.

A járvány harmadik hullámában sajnos soha nem látott nyomás nehezedik az egészségügyi intézményekre, és jelentősen megnőtt a lélegeztetett betegek száma is, emiatt a lélegeztetőgépekhez korábban vásárolt lélegeztető maszkok pótlásra, kiegészítésre szorulnak. A VIDEOTON HOLDING ZRt. ezért újabb, összesen 43 maszkot vásárolt a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház számára. A támogatás összértéke közel 4 millió forint.

Emellett egy a koronavírusos betegek diagnosztizálásában használt mobil ultrahang készüléket és a hozzá tartozó kiegészítőket is a kórház rendelkezésére bocsát a VIDEOTON, amely meggyorsítja a kórházban kezelt betegek állapotának ellenőrzését. A berendezés és a kiegészítők értéke 15 000 000 Ft.

Szintén a COVID-betegek ellátását segíti az az 50 db telefonkészülék, amelyekkel -  a betegszobákban elhelyezve  -az ápolók és a betegek közti kommunikáció gyorsabbá válik. A jelenlegi leterheltség mellett ugyanis minden olyan eszköz, amely hatékonyabbá teszi a nővérek időkihasználását, komoly segítséget jelenthet.

A fentieken túl a VIDEOTON vállalatcsoport nagy hangsúlyt fektet a járvány terjedésének lassítására, amelynek legfontosabb eleme a munkatársak egyéni felelősségének növelése. Ezért a korábban bevezetett védőintézkedések és a COVID-gyanús dolgozók szűrése mellett a VIDEOTON belső kampányt indított a védőoltás-regisztrációra való figyelemfelhívásra. A vállalatcsoport támogatásokkal is ösztönzi koronavíruson átesett dolgozóit a vérplazma-adásra, ami a súlyos állapotú betegek számára nyújthat reményt a gyógyulásra. 


További információk a VIDEOTON-ról:

A VIDEOTON HOLDING ZRt. több mint 80 éves gyártási múlttal rendelkező ipari vállalatcsoport, amely 9 magyarországi és 2 külföldi (Bulgária és Szerbia) telephelyén kínál gyártási és gyártáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat ipari vállalatok számára. A cégcsoport 2020-ban várható realizált árbevétele a válság ellenére a korábbi évvel közel azonos szinten zár, és a foglalkoztatottak létszáma 7 000 fő. A fő profil az elektronikai gyártás, illetve az ezt támogató saját, a cégnél nagy hagyománnyal bíró technológiák. Ennek a kompetenciáinak bázisán a vállalat alkatrészek, modulok és szerelvények multitechnológiájú beszállító a műanyagfröccsöntés, lemezmegmunkálás, mechanikai-finommechanikai forgácsolás, szerszámkészítés és felületkezelés terén, amely tevékenységek mind hozzájárulnak a VIDEOTON hazai és nemzetközi sikeréhez. A gazdasági mutatók alapján ugyanis a VIDEOTON az egyik legértékesebb kizárólag magyar tulajdonú vállalat, és a 4. legnagyobb európai székhelyű elektronikai szerződéses gyártó.


A keddi adományátadáson készült fotók letölthetőek a Galériából.


 

Fotó: Simon Erika

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.