Az enyhítések után is marad az időpont-foglalás a székesfehérvári állatotthonokban

2021.05.07. 08:17
KÖZLEMÉNY - 2021. május 7. (péntek) 
Tervezhetőbb lett a menhelyi munka és átgondoltabb az örökbefogadás.  
 
 
 
 
 
 
Továbbra is csak előzetes bejelentkezéssel fogadják a látogatókat a székesfehérvári, illetve a városhoz kötődő állatotthonokban. A HEROSZ Állatotthonban, az ASKA menhelyen és a FEMA Egyesületnél is úgy érzik, sokkal tervezhetőbb így a gondozói munka, a lehetséges örökbefogadók pedig átgondolt szándékkal és nem hirtelen ötlettől vezérelve döntenek az örökbefogadás mellett.

A HEROSZ Fehérvári Állatotthonában májusban csak úgynevezett belső enyhítések lesznek, a korábbinál több önkéntest tudnak fogadni, akik segítenek az állatok gondozásában. A kutyák, cicák örökbefogadása, a talált állatok átvétele továbbra is zavartalanul működik – mondta Krepsz Gyöngyi, az Állatotthon vezetője. Hozzátette, az a döntés született, hogy a járványidőszak enyhülése, lecsengése után is megtartják az időpont-foglalásos látogatási módszert, mert nagyon bevált. Egyrészt megkönnyítik, tervezhetővé teszik az állatgondozó munkatársak napi többórás munkáját, másrészt a gazdajelöltek nem hirtelen indíttatásból, hanem előre átgondolt döntéssel jönnek örökbefogadni. A maszk viselése és a védőtávolság tartása továbbra is kötelező, és a kicsi épületekbe csak egy személy léphet be a menhely munkatársán kívül. Az időpontfoglalás elérhető közvetlenül a Facebook-on, kérhető telefonon, a 30/9858-309-es számon a dolgozóktól, vagy e-mailben a fejer.megye.herosz@gmail.com címen a telepvezetőtől.
A HEROSZ-hoz várhatóan június 1-je után enyhít a látogatói korlátozásokon. A tervek szerint a jövő hónaptól a menhely területére is beléphetnek a látogatók, az adományozók, és várhatóan ekkortól indulnak újra a vasárnapi közös kutyasétáltatások. Az iskolai közösségi szolgálatot teljesítő diákokat a középiskolák nyitása után tudják újra fogadni, illetve készülnek a HEROSZ háromturnusos nyári táborának megszervezésére is.

Az ASKA (Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány) esetében sem lesz változás, a menhely hosszú távon is megtartja a bejelentkezéses látogatást. Ezzel kiszűrhetőek az átgondolatlan örökbefogadások, aminek sokszor nincs jó vége – adta hírül Molnár Tamásné, az ASKA vezetője. Nagyon jól bevált rendszert alakítottak ki, melyben mind a munkatársak, mind pedig a gazdák fel tudnak készülni a lehetséges örökbefogadásra. Az ASKA menhely hétköznapokon másfél hétre, szombat-vasárnapokon pedig három hétre előre be van táblázva látogatókkal. Napi 5-6 családot tudnak fogadni. Az érdeklődők a +36 30 206 5372 vagy a +36 30 317 4370 számon kérhetnek időpontot. A sétáltatócsapat szintén előre jelzett időpontban várja a csatlakozókat, az egyéni sétáltatást várhatóan a nyár folyamán állítja vissza az ASKA.

FEMA Állatmentő és Állatvédelmi Egyesületnél is marad az időpont-egyeztetés, hogy ne zsúfolódjanak össze a látogatók – mondta Turczer Edina elnök. Fél-, egyórás időtartamokra fogadják a gazdajelölt családokat, a beszélgetés során megismerik az életmódjukat, az igényeiket, és eszerint választják ki a leginkább hozzájuk illő állatot. Jelenleg 90-100 kutya várja a gazdáját, a fele kidobott, magára hagyott kölyök, illetve van körülbelül 30 cica is, akik közül szintén lehet választani. A FEMA területén kérik a kézfertőtlenítő használatát, valamint kül- és beltéren is a védőmaszk viselését. A látogatókat csak vasárnap késő délelőttől tudják fogadni, bejelentkezni azonban hétköznapokon is lehet a +36 30 843 4346-os vagy a +36 30 302 6669-es telefonszámon.



 

Szöveg: Havasi Tímea

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.