Fogyasztóvédelmi díjat kapott a Pinke Szivárvány Bt., az Öreghegyi Patika és a TortaPalota

2021.05.11. 15:43
KÖZLEMÉNY - 2021. május 11. (kedd)
Az etikus, felelős piaci működést ismerték el.    Galéria
 
 
 
 
 
 
Hetedik alkalommal adták át a Fehérvári Fogyasztókért Szakmai Díjat, melyre Székesfehérváron működő egyéni és társas vállalkozásokat, nonprofit szervezeteket jelölhetnek három kategóriában az etikus és felelős piaci működés alapján. Az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért és Székesfehérvár Önkormányzatának elismerését ezúttal a Pinke Szivárvány Bt., az Öreghegyi Patika és a TortaPalota vehette át a Hiemer-házban rendezett díjátadón.

Az Alapítvány és az Önkormányzat évről évre Fehérvári Fogyasztókért Szakmai Díjban részesíti azokat a helyi vállalkozásokat, cégeket, amelyek tevékenységük során szem előtt tartják a felelősségteljes és etikus piaci magatartást. Idén is – immáron hetedszer – Székesfehérváron tevékenységet végző egyéni és társas vállalkozásokat, nonprofit szervezeteket jelölhettek. Közülük választotta ki az Alapítvány azt a kereskedőt, üzletet, illetve gyártót, akiket érdemesnek tartott az elismerésre. Idén a kereskedelem kategóriában a Pinke Szivárvány Bt., a szolgáltatás kategóriában az Öreghegyi Patika, míg a gyártás kategóriában a TortaPalota vehette át a díjat a Hiemer-házban rendezett ünnepségen.

z elismerést a Fogyasztók Világnapjához kapcsolódóan adományozzák, melyet 1983 óta ünnepelnek világszerte. John F. Kennedy amerikai elnök 1962. március 15-én hirdetett ki egy történelmi nyilatkozatot, melyben a négy alapvető fogyasztói jogot (jog a biztonsághoz, az információhoz, a választáshoz és a képviselethez) foglalta össze, az évek során ezek száma nyolcra emelkedett, kibővült a meghallgatás, a kártérítés, az oktatás és az egészséges környezethez való joggal.

A keddi díjátadón Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere úgy fogalmazott, hogy nehéz időkön vagyunk túl, jelenleg az újraindítás első szakasza zajlik, ami nem könnyű feladat. A most díjazott vállalkozások fontos példát mutatnak Székesfehérvár gazdasági szereplőinek azzal, hogy méltán vívták ki a fehérvári polgárok, a fogyasztók javaslatait, majd ezzel együtt az Alapítvány elismerését is.

Mindhárom vállalkozás megérdemelten részesült elismerésben – mondta Németh László, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért kurátora, hozzátéve: negyven éve foglalkozik fogyasztóvédelemmel, és nagyon büszke a díjra. Arról beszélt, hogy a pandémiás időben nagyon sok visszaéléssel, megtévesztéssel, panasszal találkozott, különösen az építőipari szolgáltatások területén, ahol megpróbálták kijátszani az ügyfeleket. Felemelő érzés, hogy a díjazottak között olyan emberek vannak, akik megérdemlik a díjat, akikre érdemes felnézni és akikkel jó együtt dolgozni.

Domokos Tamás, a Kodolányi János Egyetem Fejlesztő Szociológia Kutatótanszék tanszékvezetője arról beszélt, hogy meg kell ismerkednünk a reziliencia fogalmával, ami rugalmas ellenállási képességet jelent. Arra világít rá, hogy egy helyi közösség ereje az összefogáson múlik, nehéz és könnyű időkben egyaránt. A közösség akkor tud fenntartható módon védekezni az őt ért külső hatások – például egy gazdasági krízis, egy vírustámadás vagy egy internetes csalás – ellen, ha összefog. Ebben a fogyasztói és a kereskedő-szolgáltató oldalnak partnerként kell működnie. A példamutató vállalkozások a biztosítékai Székesfehérvár fenntarthatóságának, elismerésre érdemesek és mások számára példamutatóak.


A 2021-es év díjazottjai:

Kereskedelem kategória: Pinke Szivárvány Bt.
A családi vállalkozás 1994-ben indult útjára. Az évek alatt folyamatosan bővült a festékkínálat, az üzletben sokféle keverőrendszer és az ezekhez kapcsolódó segédanyagok találhatóak, amelyek mind az autós, mind az ipar, mind a lakosság igényeit kielégíti. A tulajdonos Pinke László folyamatosan részt vesz az üzlet napi működésében a kiszolgálás, a színkeverés, szakmai tanácsadások és az árubeszerzés területén.

Szolgáltatás kategória: Öreghegyi Patika
2006 júniusában, családi vállalkozásként nyílt meg az Öreghegyi Patika. Dr. Magyar Tamás és dr. Magyarné dr. Tóth Katalin mindketten gyógyszerészek, családjaikban több egészségügyi, gyógyszertári dolgozó is volt. A nyitástól kezdve igyekeztek egy családias légkörű gyógyszertárt üzemeltetni – mind a munkatársakat, mind a vásárlókat tekintve. A vásárlóik nagy részét régóta ismerik, figyelemmel tudják kísérni a változásokat az egészségükben, életükben.

Gyártás kategória: TortaPalota
A TortaPalota 2015-ben nyitotta meg kapuit a Géza utcában. Szabari Éva cukrász különleges dizájnú, igényes tortákat készített nemes alapanyagok felhasználásával. A finom tortáknak híre ment, és az elégedett vevők szorgalmazták, hogy készüljenek születésnapi torták és sütemények is. Ezután nyílt meg a Géza utcai műhely mellett egy üzlet a ZONE Bevásárlóparkban tavaly. Jelenleg 5 fővel működik a vállalkozás.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.



 

–   Vége

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.