A biztonságos erdei tűzgyújtást és tűzoltást oktatták gyerekeknek a Pákozdi Pagonyban

2021.06.17. 13:39
KÖZLEMÉNY - 2021. június 17. (csütörtök) 
Interaktív foglalkozást és terepi bemutatót tartottak      Galéria
 
 
 
 
 
 
Fejér megyében évente több mint 500 szabadtéri tűzeset történik, túlnyomó részük emberi hibából. Az ilyen esetek megelőzésére kiránduló gyerekeknek oktatták a biztonságos tűzgyújtást, tűzoltást és a természetjárás szabályait a Pákozdi Pagony Arborétum és Vadasparkban. Az interaktív foglalkozást és terepi bemutatót erdészeti és katasztrófavédelmi szakemberek tartották, akik úgy látják, az oktatást érdemes egészen fiatalon elkezdeni, hogy a felnövő gyerekek tudatos viselkedésükkel megelőzzék a tűzeseteket, megóvják a környezetüket és az élővilágot.

A VADEX Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt. és a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a közelmúltban kötött együttműködési megállapodást, melynek egyik kiemelt célja a prevenciós programok, tájékoztatók szervezése. Ennek jegyében szerveztek csütörtökön foglalkozást kiránduló általános iskolás gyerekeknek a Pákozdi Pagony Arborétum és Vadasparkban.

„Fejér megyében évente 500-600 szabadtéri tűzeset következik be, 99 százalékuk az emberi tényezőnek köszönhető. Ennek kiküszöbölését a lakosság tájékoztatásával lehet elérni.” – fogalmazott Sallai László tűzoltó alezredes, a Székesfehérvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője. Elmondta, ha a természetben kirándulunk, előzőleg érdemes tájékozódnunk, hogy nincs-e tűzgyújtási tilalom, alkalmas-e egyáltalán a kiszemelt terület a tűzrakásra, nincs-e a közvetlen közelben kiszáradt, tűzveszélyes növényzet, aljnövényzet. Lehetőleg kijelölt helyen rakjunk tüzet, vagy ha magunk alakítjuk azt ki, akkor a tűzrakóhely akadályozza meg a lángok továbbterjedését. Szükséges magunkkal vinnünk oltóvizet, esetleg homokot, hogy az égő anyagokat, a parazsat végleg el tudjuk oltani távozáskor. Fontos, hogy az oltás legyen nagyon alapos, ne csak felületes! – hívja fel a figyelmet a szakember.

„Rendkívül fontos nekünk, erdészeknek, hogy az erdei környezetet megóvjuk, megvédjük minden módon, ahogy csak lehet. Ennek egyik útja, hogy a gyerekeknek, a felnőtteknek minél szélesebb körben átadjuk az erdőben való helyes viselkedést. Éppen ezért örülünk annak a szakmai kapcsolatnak, melyet megkötöttünk a katasztrófavédelmi igazgatósággal.” – emelte ki Majoros Gábor, a Vadex Mezőföldi Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette, hogy az erdei iskolai foglalkozásaikon több mint 3.600 gyerek vesz részt.

A Pákozdi Pagony erdei foglalkoztató termében a természetben való helyes viselkedésről, a tűzesetek megelőzéséről és a már bekövetkezett tűzek, katasztrófahelyzetek kezeléséről tartott interaktív órát Kálmán Kristóf erdőmérnök és Sallai László katasztrófavédelmi kirendeltségvezető. Ezt követően a gyerekek kimentek a terepre, ahol nagy örömükre, játékosan kipróbálhatták egy tűzoltóautó fecskendőjét, majd a gyakorlatban tanulták meg a helyes tűzrakást és a tűzoltást. A terepi bemutató vidám hangulatban, pillecukor-sütéssel zárult a Pagonyban.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

 

–    Vége

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Molnár Artúr
 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.