Ünnepi díszbe öltözik a város és a MOL Aréna Sóstó

2021.08.11. 08:57
KÖZLEMÉNY - 2021. augusztus 11. (szerda) 
 
 
 
 
 
 
Hamarosan ünnepi díszbe öltözik a város, hiszen már csak két nap és indul a Székesfehérvári Királyi Napok 2021. A tíznapos programban megelevenedik a történelem: a Belvárosban felvonulnak az Árpád-házi királyokat életre keltő óriásbábok, lesznek komoly- és könnyűzenei koncertek, színházi és táncelőadások, valamint kulturális események színes kavalkádja várja a résztvevőket. Az idei évben, csatlakozva a Magyar Turisztikai Ügynökség felhívásához, piros-fehér-zöld színben pompázik majd a MOL Aréna Sóstó is.

A Magyar Turisztikai Ügynökség nagyszabású budapesti rendezvénysorozattal és tűzijátékkal készül augusztus 20-ra. Az ünneplés részeként kezdeményezték, hogy augusztus 20-án este, országszerte öltözzenek nemzeti színű díszkivilágításba az épületek. Ehhez a felhíváshoz csatlakozott Székesfehérvár is.

Augusztus 20-án is piros-fehér-zöld megvilágítást kap a MOL Aréna Sóstó. De nemcsak ezen a napon, hiszen Székesfehérvár Szent István városaként, első királyunk előtt tisztelegve évek óta többnapos ünnepségsorozatot szervez, idén augusztus 13-a és 22-e között. Így a stadion ezen időszak alatt, 10 napig minden este 20 és 24 óra között piros-fehér-zöld megvilágítást kap.

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Augusztus
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.