A szolgáló szeretet az egyik legszebb hivatás – beszélgetés Kádár Sándornéval

2021.09.16. 15:50
KÖZLEMÉNY - 2021. szeptember 16. (csütörtök)
 
 
 
 
 
 
Több mint két évtizedes szolgálatot követően az Öreghegyi Plébánia Karitász Csoportjának tagjai és vezetősége átadta a stafétát az új csoportnak. A szolgálat átadását, ugyanúgy, mint az elmúlt húsz évet, egy alaposan előkészített, szeretetteljes út előzte meg. Az Ökk Podcast következő adásnak vendége Kádár Sándorné Katalin, aki annak idején négy-öt társával együtt  úgy gondolta, hogy segíteniük kell a rászorulókon. Az adományok elosztásából, a rászorulók felkutatásából induló munka során szépen sorban építették fel a hatékonyan működő szervezetet. Az adománygyűjtéseket családi délutánok, napközis táborok és nyaralások szervezése követte, amelyekben a lehetőség megteremtése mellett a tartalmas programokra is nagy figyelmet fordítottak. Szolgálatukat megismerte az egész város, hiszen mindenhol segítettek, ahol csak tudtak. Az évek teltek, és ahogy Kati fogalmaz: „mi sem lettünk fiatalabbak”, így örömmel fogadták, amikor három évvel ezelőtt megkezdődött egy új csoport építkezése a karitászon belül, és látták, hogy a fiatalabb csatlakozók lelkesen kapcsolódtak be a segítő tevékenységbe. A beszélgetésből az is kiderül, miért is volt szerencsés lépés ez a járványidőszakban.

A beszélgetést az ÖKK Fehérvár Podcast felületen lehet meghallgatni!

A Spotify-on kövessék az ÖKK Fehérvárt, hogy a következő részekről se maradjanak le!

A beszélgetéshez kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából, a stafétaátadó ünnepségen készült fotók pedig ebből a Galériából. 





Szöveg és podcast: Csordás Csilla
Fotó:Simon Erika és Bácskai Gergely

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.