Álmodtam egy világot magamnak

2021.10.15. 09:19
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2021. október 15. (péntek)
A székelyudvarhelyi Orbán Alapítvány életét bemutató film készült. Galéria 
 
 
 
Csütörtökön délután a Városháza Dísztermében került sor az „Álmodtam egy világot magamnak" című rövidfilm premierjére, amely fehérvári alkotók munkáját dicséri, és a székelyudvarhelyi Orbán Alapítvány életét mutatja be. Az alapítvány szellemileg és mozgásukban sérült gyermekekről gondoskodik, akik hátrányos helyzetűek, és akikről családjuk nem tud gondoskodni.


Az „Álmodtam egy világot magamnak" című rövidfilm az Orbán Alapítvány egyik legfontosabb tevékenységét, a rehabilitációs munkát mutatja be. A székelyudvarhelyi alapítvány sok-sok tevékenysége közül az egyik legfontosabb, hogy 2019 óta Rehabilitációs központ, és napi szinten lehetőséget biztosít a súlyos, a középsúlyos vagy enyhe fogyatékossággal élő, speciális nevelési igényű gyermekek fejlesztésére, foglalkoztatására. Az intézmény a 150 km-es környezetében az egyetlen olyan hely, amely otthont és a széles körű szociális szolgáltatást nyújt a fogyatékkal élőknek.

Orbán Ágnes, az alapítvány igazgatója a filmbemutató előtt elmondta, hogy rehabilitációs részlegükön terápiában és egyéni gyógypedagógiai fejlesztésben részesülnek a sérült gyermekek. Ezért is vásároltak Székelyudvarhelytől nem messze egy régi romos épületet hatalmas telekkel, ahol a gyermekek felszabadulhatnak, s a terápiás gyógykezelésre - többek között lovasterápiára - nagyobb lehetőségük van. Az épület teljes felújításához azonban minden anyagi erőre, támogatásra szükségük van: ezért is köszönik a film készítőinek, hogy segítséget nyújtanak tevékenységük népszerűsítésében.

A filmben az intézmény igazgatójával, Orbán Ágnessel  – aki maga is mozgásában korlátozott -, valamint munkatársaival  Nagy Zoltán Péter, a Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője beszélget. A film  szerkesztője Vakler Lajos, operatőre Megyeri Zoltán, vágója pedig Romhányi Ádám volt.

"Egy tragikus hír után kerültem kapcsolatba az Orbán Alapítvánnyal, amikor az alapító, Orbán Zsuzsa fiatalon, súlyos betegségben meghalt. Örökségét Orbán Ágnes vette át, aki eleinte nem bízott abban, hogy ő is olyan jól csinálja majd ezt a munkát, mint Zsuzsa. Készítettem vele egy riportot, ami sokat segített nekik abban, hogy Székelyudvarhelyen megmozduljanak az emberek. Ezt követően készült még egy felvétel, amit ma bemutatunk, az pedig már a harmadik, tudatos felállásban leforgatott kisfilm, ami a Fehérvár Médiacentrum teljes támogatásával készült, két kamerával és fényképezőgépekkel, az alapítvány nyári táborában" - mondta el a film kapcsán Nagy Zoltán Péter.

A vetítés előtt köszöntötte a résztvevőket Deák Lajosné, a határon túli magyarokkal kapcsolatos feladatok tanácsnoka is, aki kiemelte, hogy Székesfehérvár történelmi múltjából fakadóan felelősséggel tartozik a határon túli magyar közösségek iránt. "Szeretnénk részt venni az életükben, és támogatni őket, ahol csak tudjuk. Az Orbán Alapítvány 1996 óta hátrányos helyzetű, illetve fogyatékkal élő gyerekeket támogat, fejleszt és nevel. Nagyon fontos, hogy segítsük a munkáját, ezért is készült ez a film, ami az alapítvány életébe enged betekintést" - tette hozzá.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.





Szöveg: Gáspár Péter
Fotó: Varju Zoltán Mihály
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.