Mikulásváró hétvége

2021.12.03. 08:41
KÖZLEMÉNY - 2021. december 3. (péntek) 
 
 
 
 
 
 

Fények, illatok, zene, játék, mesés terek és tartalmas programok várják a látogatókat a Fehérvári Advent második hétvégéjén. Az ünnepi készülődésben a városrészekben és a Belvárosban is felbukkan majd a jó öreg Mikulás, aki csengettyűszóval és meglepetéssel várja a gyerekeket.


Advent második hétvégéjén a család apraja-nagyja talál magának programot Székesfehérváron. Az ügyes kezűek december 4-én, szombaton 9 órától mézeskalácsot díszíthetnek, társasjátékozhatnak és megtanulhatnak polipokat horgolni a Szent István Hitoktatási és Közösségi Házban. Mikulásváró programokkal készül a Vörösmarty Mihály Könyvtár Gyermekrészlege és a Budai úti Tagkönyvtára, míg délután a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban 14.30 órától a résztvevők karácsonyfadíszeket készíthetnek, amelyeket a Karitász Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézmény lakóinak ajándékoznak. Az SZKKK Fürdő sori épületében szuper csillogó-világító karácsonyfadíszeket készíthetnek 15 órától a Fénybütykölde csapatával. A Kisfaludi Közösségi Házban 16 órakor kezdődik a gyermekjátszó táncház a Szedtevette zenekarral és a Mikulásváró családi délután.

Szombaton a második gyertya lángja az adventi koszorún 15 órakor lobban fel a Vízivárosi Advent ünnepi eseményén, ahol az Árpád úti és a Napsugár Óvoda csoportjai és a Németh László Általános Iskola diákjai lépnek színpadra. Elcsendesedésre és lelki töltekezésre a Püspöki Palota Adventi udvarába 16.30 órára érdemes betérni, Spányi Antal megyés püspök adventi gondolatait követően gyújtja meg a gyertyát. 17.30 órakor nyílik a negyedik ablak a Városháza élő adventi naptárában.  (Városháza ablakai)

Vasárnap, december 5-én 10 órától „Adjon Isten sokakat, szép karácsony napokat…” címmel  karácsonyfa-díszítő és ajándékkészítő kézműves foglalkozással, mézeskalács-sütéssel és -díszítéssel, karácsonyi dalokkal, mesékkel várják a családokat a Kézművesek Házába, a Rác utcába. 11 és 16 órakor interaktív meseelőadás: Fagyvirág és vattacukorfelhő – avagy: titokzatos légköri jelenségek a Mikulásgyár felett kezdődik az Igézőben. A Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében 14 órától szívmelengető gyógyfüves-mézes finomságokról hallhatnak előadást Lencsés Rita előadásában. 15 órától a Terembura Kulturális Egyesülettel képeslapokat készíthetnek a Fürdő soron. 14 órakor Mikulásváró családi délután kezdődik a Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvarban, majd 15 órától a Maroshegyen is csendül a száncsengő, érdemes lesz fülelni és figyelni. A csalai gyerekeket 16 órától várják a Közösségi Térbe a családi délutánra.

Vasárnap 10.30 órakor kezdődik az adventi szentmise és zenés áhítat, amelyen közreműködik az Ars Oratoria Kamarakórus Pad Zoltán Liszt-díjas karnagy vezényletével a Szent Imre-templomban. Az adventi koncertek sora 17 órakor a Városi Képtár – Deák Gyűjteményben folytatódik, ahol a Karosi-Kovács-Rieger trió ad koncertet. 17.35 órakor az Alba Regia Vegyeskar lép színpadra adventi műsorával a Városház téren, majd 18 órakor a város adventi koszorúján Törő Gábor országgyűlési képviselő és Tóth Tamás esperes gyújtja meg a második gyertyát. Az ünnepi pillanatokat követően a Seres Brothers adventi kiskoncertjét hallhatja a közönség.

Sötétedést követően felgyúlnak az ünnepi fények és színes „ruhába” öltözik a Városháza és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ épülete is. 17 órától 21 óráig interaktív játékos vetítés  várja a Varkocs-szobor előtt és  holografikus adventi vetítés Zichy ligetben sétálókat.

További részletek a https://fehervariprogram.hu/event/fehervari-advent-2021/



                                                           - Vége -

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.