Székesfehérváron lép fel a Győri Filharmonikus Zenekar február 28-án

2022.02.22. 11:40
KÖZLEMÉNY - 2022. február 22. (kedd)
A bérletes koncertre jegyek is válthatóak.
 
 
 
 
 
Székesfehérváron vendégszerepel a Győri Filharmonikus Zenekar a Filharmónia Magyarország városi bérletsorozata keretében. A Vörösmarty Színházban február 28-án, hétfőn 19.00 órakor kezdődő előadásra jegyek is kaphatóak.

A Filharmónia bérlet – Székesfehérvár koncertsorozat következő estjén Berlioz Római karneváljának nyitánya a farsangi hangulatot idézi majd meg. Ezt követi Dohnányi Változatok egy gyermekdalra  című műve, amely a karácsonyt, a békét és a hófedte természet szépségeit tárják elénk. Az estet Csajkovszkij 4. szimfónia, Op. 36. című, sokszor fájdalmas, melodikus darabja zárja. A győri muzsikusokat Berkes Kálmán karmester dirigálja, zongorán közreműködik Barosss Ádám. A bérleten kívül jegyek is válthatóak az alábbi linken: https://bit.ly/3Jk05bN

A Filharmónia bérlet – Székesfehérvár április 25-én a Szent István Filharmonikusok, május 30-án pedig az Alba Regia Szimfonikus Zenekar hangversenyével folytatódik, szintén a Vörösmarty Színházban. További információk ITT olvashatóak.

 

 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Augusztus
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.