2022.10.20. 11:30
Romantikus est címmel ad koncertet az Alba Regia Szimfonikus Zenekar október 24-én, hétfőn 19.00 órától a Vörösmarty Színházban. A Farkas Ferenc sorozat második hangversenyére három árkategóriában lehet jegyeket váltani.
A 2022/23-as szezon nagyzenekari hangversenyeinek sorát pompás műsorral folytatja az Alba Regia Szimfonikus Zenekar.
A nyitó szám az orosz romantika sajátos egyéniségű nagymestere, Mogyeszt Muszorgszkij egy boszorkányszombat kísérteties képeit hátborzongató színekkel festő zenekari darabja, az Egy éj a kopár hegyen lesz. A folytatásban Fryderyk Chopin fiatalkori remeke, az andalító dallamokban és délceg lengyel táncritmusokban gazdag e-moll zongoraverseny csendül fel a fiatal magyar zongoristageneráció képviselője, Kovács Gergely Junior Prima-díjas zongoraművész szólójával. A művész az elmúlt napokban részt vett a New York-i Carnegie Hallban rendezett Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyen, ahol a harmadik helyen végzett. A Romantikus est folytatásában a francia zene történetének egyik legnagyobb alakja, César Franck nagyszabású, három tételes d-moll szimfóniája zárja. Az előadással a mester születésének 200. évfordulójára emlékeznek.
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar koncertjét az együttes művészeti vezetője, Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester dirigálja. Jegyek három kategóriában, 2000, 2600 és 3200 forintért vásárolhatóak, a nyugdíjasok és a diákok 25 százalékos kedvezményt kapnak. Belépők válthatóak személyesen a zenekar jegyirodájában, a színházban és online az arso.jegy.hu portálon.
Szöveg:
ARSO
és
Havasi Tímea (ÖKK)



