Aszfaltozási munkák miatt lesz forgalomkorlátozás a Zichy liget Malom utca és Dózsa György út közötti szakaszán

2023.04.28. 12:35
 KÖZLEMÉNY - 2023. április 28. (péntek)
Május 2-a és 5-e között aszfaltozási munkák miatt lesz forgalomkorlátozás a Zichy liget északi ágán, a Malom utca – Dózsa György út között.
 
 
Folytatódik a Móri út felújítása. Ehhez kapcsolódóan május 2-a, kedd és 5-e, péntek között a napi munkavégzés idejére – naponta 9.00 és 16.00 óra között – aszfaltmarási és aszfaltozási munkák miatt a Zichy liget északi ága a Mészöly Géza utca irányába egyirányú lesz. Az útszakasz, valamint az arról nyíló zsákutca a Dózsa György út – Móri út csomópont irányából közelíthető meg, és a Mészöly Géza utca – Malom utca irányába hagyható el. A bevezetésre kerülő forgalmi rend szerint a Mészöly Géza utcából, valamint a Mátyás király körúttól egyirányú Zichy ligeti ágról érkező gépjárművek a Malom utca irányába tudnak tovább haladni.
 
A napi munkavégzést követően az egyirányúsítást megszüntetik, és az eredeti forgalmi rend szerint lehet közlekedni a Zichy ligeti útszakaszokon.
 
A Mór út felújítási munkálatai folytatódnak, így a korábban bevezetett korlátozások továbbra is érvényben maradnak, ezért kérik a lakosságot és a gépjárművezetőket, hogy közlekedésük során fokozott figyelmet fordítsanak a kihelyezett közút jelzésekre, valamint a bevezetett, útépítés alatti ideiglenes forgalmi rendre.
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.