Augusztus 3-án szúnyoggyérítés lesz Székesfehérváron

2023.07.27. 08:30
KÖZLEMÉNY - 2023. július 27. (csütörtök) 
 
 
 

A Katasztrófavédelem értesítése szerint augusztus 3-án, csütörtökön a napnyugta utáni időszakban szúnyoggyérítést végeznek Székesfehérváron, amennyiben az időjárás engedi. A permetezéshez használt anyag melegvérű állatra és emberre veszélytelen, azonban a méhészeket kérik, tegyék meg a szükséges óvintézkedéseket.

Amennyiben az időjárás megfelelő lesz, augusztus 3-án, csütörtökön a napnyugta utáni órákban földi kémia szúnyoggyérítés kerül elvégzésre Székesfehérváron. Nem megfelelő időjárás esetén a terezett pótnapok: augusztus 4., péntek és augusztus 5., szombat.

A kémiai irtás során felhasznált készítmény a Deltasect Plus 1,2 ULV szúnyogirtó szer, mely a kijuttatott mennyiségben kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberekre nem veszélyes és a környezetre nem káros. Hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik.

A méhészeket kérik, hogy tegyék meg a szükség óvintézkedéseket.

-VÉGE-

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.