Bamako Rally-előzetes a Városház téren – szerdán bemutatják a székesfehérvári versenyző autóját

2024.01.22. 09:30
KÖZLEMÉNY - 2024. január 22. (hétfő)  
 
 
 
 


Január 24-én, szerdán 10 és 13 óra között a Bamako Eagle Team a Városház téren mutatja be Mercedes típusú rallyautóját. A székesfehérvári Garamvölgyi Zoltán csapattársaival január 26-án vág neki a 8276 kilométeres távnak.

Alvázerősítés, LED fénycsík az éjszakai vezetéshez, megerősített kasztni és terepgumik. Többek között ezekkel a kiegészítésekkel látták el azt a 2005-ös Mercedes ML270-es terepjárót, amivel a Bamako Eagle Team, azaz a székesfehérvári Garamvölgyi Zoltán, valamint Halmi István és Vincze Endre nekivág a híres rallynak. A 2.8 literes dízelmotoros, 4 kerék meghajtású autót a fehérvári közönség néhány nappal a rajt előtt a Városház téren is megcsodálhatja. A csapat január 24-én, szerdán 10 és 13 óra között az Országalma mellett mutatja be az indulásra kész járművet, ami változatos terepen, több mint 8000 kilométert fog megtenni Freetownba, Sierra Leone fővárosába. A küldetés kalandos, de jótékonysági célt is szolgál.

A Budapest-Bamako rally érdekessége, hogy nincs megkötés a járművek felszereltségére. A nevezők bármilyen autóval nekivághatnak a távnak, de természetesen érdemes felkészíteni az autót a mostoha terepviszonyokra. A csapatok dzsungelben, kavicsok között és sivatagban kell, hogy eljussanak Sierra Leone fővárosába. A futam többek között Szenegált, Guienát és Marokkót is érinti. A 2024-es Budapest-Bamako Rally január 26-án, pénteken rajtol.
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.