Sztárcsapatokkal rajtol el az idei Szent István Kupa

2024.01.31. 12:30
KÖZLEMÉNY - 2024. január 31. (szerda) 
 
 
 

Február 1-je, csütörtök és február 4-e, vasárnap között zajlik az ország egyik legrangosabb kosárlabda utánpótlástornája. A Szent István Kupán idén az olasz, spanyol, montenegrói és német csapatok mellett az U16-os magyar válogatottnak, valamint egy székesfehérvári válogatottnak is szoríthatnak a szurkolók.

Február 1-jén, csütörtökön 10.00 órától elrajtol a székesfehérvári Alba Regia Sportcsarnokban a Szent István Kupa. A tornán idén is nagy európai klubok utánpótláscsapatai mutatkoznak be a szurkolóknak. Itt lesz a Real Madrid, az olasz Orange1 Basket Bassano és a Stellazzurra Roma, a Bayern München és az U16-os német válogatott, a montenegrói KK Probasket Tivat, valamint az U16-os magyar válogatott. Továbbá idén is parkettre lép egy székesfehérvári válogatott, második magyar csapatként.

A torna idén is két darab, négyes csoport körmérkőzéseivel indul, majd a helyosztókkal folytatódik február 4-én, vasárnap 10.00 órakor. A döntő előreláthatólag 16.45 órakor kezdődik majd.

A mérkőzésekre nincs belépő, a szurkolók valamennyi találkozót ingyen izgulhatják végig az Alba Regia Sportcsarnokban. Akik a helyszínen nem tudnak jelen lenni, online is követhetik az eseményeket a kupa hivatalos oldalán, ide kattintva.

-VÉGE-

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.