Tevékenyen kell élnünk mindennap! – 90. születésnapján köszöntötték Hajdu Ferencnét

2024.11.07. 19:02
KÖZLEMÉNY - 2024. november 7. (csütörtök)
 
 
 
 
 
 
 
 
Hajdu Ferencnét családja körében köszöntötte 90. születésnapja alkalmából otthonában csütörtökön Palotaváros önkormányzati képviselője. Farkas László a miniszterelnök által aláírt emléklapot egy csokor virág és a város ajándékával együtt, jókívánságainak kíséretében adta át a mindig mosolygó Julianna néninek.

 

Hajdu Ferencné 1934. november 7-én született Dégen. Egy hatgyermekes családban nőtt fel Balatonfőkajáron. Barátnőjével 1951-ben érkezett meg Székesfehérvárra, hogy munkát vállaljanak. A Vadásztölténygyárban kaptak állást, szállásuk a Jézus Szíves templom melletti egyemeletes szállóban volt. Egy rövid idő elteltével átkerült a rádióüzembe, akkor már a Videoton rádió egyes egységében dolgozott. 1956. október 6-án ment férjhez, majd nem sokkal később két leánygyermekkel váltak családdá. A munka világába visszatérve már a televíziók gyártásában kapott feladatot, majd a nyugdíjba vonulása előtti tíz évet a TMK-ban töltötte, ahol férje esztergályosként dolgozott.

A Maroshegyen éltek hosszú évtizedekig, majd 1993-ban férje betegsége miatt a Palotavárosba költöztek. Hosszú évekig ápolta, gondozta őt az ezredfordulón bekövetkezett végső búcsúig. Julianna néni, aki mindig egy vidám, mosolygós, tettre kész asszony volt, ekkor úgy érezte, nagyon elfáradt, összetört, de próbált kiutat keresni. Mint azt a csütörtöki köszöntésen elmesélte, családja, lányai és három unokája szeretete mellett nagyon sokat jelentett, hogy háziorvosa javaslatára keresett magának egy közösséget. Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Lövölde úti klubjába 20 éven át járt, és a kortársak, a heti összejövetelek, a kirándulások újra megtöltötték célokkal a hétköznapokat.

A mosoly, a jókedv visszatért és még nagyobb lett az öröm, amikor sorra megszülettek a dédunokák, szám szerint hét. A még 90 évesen is lendületes életet élő Julianna néni mindennap korán kel, az otthoni teendőket elvégzi, vásárol, ebédet főz és alig várja a délutánt, amikor sétál egy nagyot a városban, meglátogatja családtagjait, vagy lemegy a parkba, ahol, ahogy mosolyogva mondja: „Mindig van azért egy-két öregasszony, aki ül a padon, odaülök melléjük és olyan jóízűt beszélgetünk, hogy az csuda!”. A napi politika érdekli, de a sok gyógyszerreklám miatt nem néz mást a tv-ben. Az estéket azonban nagyon várja, ugyanis ilyenkor jön el az olvasás ideje. 1993 óta tagja a Vörösmarty Mihály Könyvtár Tolnai utcai Tagkönyvtárának, ahonnan éppen tegnap 18 könyvvel tért haza. Az izgalmas történelmi regények a kedvencei.

A korát meghazudtolóan fiatalos ünnepeltet 90. születésnapján Farkas László önkormányzati képviselő köszöntötte, aki a miniszterelnök által aláírt emléklapot és a város ajándékcsomagját jókívánságai keretében adta át Julianna néninek, akivel megegyeztek abban is, hogy öt év múlva ezen a jeles napon ismét találkoznak.

A köszöntésen készült fotók letölthetőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.