2025.01.09. 10:00
Az újévben is folytatódik a fiataloknak szóló komolyzenei sorozat: a PartiTúra január 13-i rendezvényén kortárs magyar szerzők alkotásait hallhatják az érdeklődők.
2025. január 13-án, hétfőn folytatódik az Alba Regia Szimfonikus Zenekar ifjúsági koncertsorozata, a PartiTúra, amelyen Dobri Dániel kortárs művészeti vezetővel, kiváló karmesterekkel és ragyogó zenészekkel leshetnek be gyerekek a komolyzene világába.
Az év első koncertjén – amint arra a cím is utal – a jelenkor magyar zeneszerzőinek műveivel ismerkedhetnek meg a fiatalok. A rendezvény házigazdája Dobri Dániel, karmestere pedig Tihanyi László lesz, felcsendül Balogh Máté Bahnmusik, Hollós Tamás Empressions, valamint Tóth Péter Balkán Concertante című műve. Aki 13-án nem érne rá, annak január 14-én és 15-én is lesz lehetősége elmenni a rendezvényre. Mindhárom napon több időpontban is kezdődnek majd a koncertek, bővebb információ és a jegyvásárlási lehetőség a zenekar honlapján érhető el.
A Parti Túra sorozat 4. „felvonásán”, április 2-án Beethoven világával ismerkedhetnek meg a fiatalok. A szerdai rendezvényen Beethoven 1. szimfóniáját hallgathatják meg a gyermekek, a házigazda és a karmester szerepét is Dobszay Péter tölti majd be. A zenei rendezvényt április 3-án, majd 4-én is megismétlik.
– Vége –