Hasznos információk közérthetően – indul a Szent György Egészségtéka

2025.02.06. 10:00
KÖZLEMÉNY - 2025. február 6. (csütörtök) 
 
 
 
 
 
 
 
Szent György Egészségtéka címmel új tájékoztató kampányt indít a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Az intézmény Facebook-oldalán és weboldalán szakemberek adnak hasznos, közérthető információkat, magyarázatokat, tippeket egyes állapotokról, jelenségekről, betegségekről. A jövő héten induló kampány célja egészségünk megőrzése és a betegségek megelőzése.


A Szent György Egészségtéka a kórház külön rovata lesz, amely az intézmény hivatalos Facebook-oldalán jelentkezik kezdetben heti egy, majd később várhatóan heti két új poszttal. A tartalmakat az intézmény weboldalán, a http://www.fmkorhaz.hu/ portálon is elérhetővé teszik majd.

A kórház munkatársai és szakértői rendszeresen, közérthetően magyaráznak el olyan egészségügyi fogalmakat és tevékenységeket, amelyek mindannyiunk életében jelen vannak. Például tudják-e, mit kell tenni mellkasi fájdalom esetén, miért fontos a vércukorszint vagy a vérnyomás ellenőrzése, mit érdemes tudni a máj működéséről vagy a dohányzás ártalmairól?

Várhatóan a jövő hét folyamán jelenik meg az első Egészségtéka poszt az alábbi témákkal:
- Kruppos köhögés
- A stroke tünetei és a teendők
- Mi a szerepe a hemoglobinnak, és miért fontos az egészségünk szempontjából?
- Miért rossz a dohányzás, és hogyan csökkenthetjük a kockázatokat?

Érdemes a kórház felületeit hétről hétre követni, hiszen a közérthető információk elolvasásával sokat tehetünk az egészségünk megőrzéséért és a kóros állapotok megelőzéséért.

 

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.