A viharos időjárás ma is folytatódhat

2025.07.08. 08:19
KÖZLEMÉNY - 2025. július 8. (kedd) 
 
 

 

 

Hétfőn mintegy 120 bejelentést kaptak a vármegyei Katasztrófavédelem munkatársai és a Városgondnokság is folyamatosan dolgozik a viharkárok elhárításán. Az előrejelzések szerint ma délelőtt folytatódhat a szélsőséges időjárás, jelentős csapadékkal, erős széllel, villámlással érkezik egy újabb front.

Az országszerte súlyos károkat okozott hétfői vihar városunkban is tarolt, azonban szerencsére személyi sérülésről nem érkezett jelentés. Legtöbbször kidőlt fákhoz, leszakadt ágakhoz riasztották a tűzoltókat, illetve az ezek által leszakított elektromos légvezetéknél volt szükség a Katasztrófavédelem gyors beavatkozására. A városban tapasztalt károkról ITT írtunk.

 Székesfehérvár Önkormányzata arra kéri a lakosságot, hogy kísérjék figyelemmel az időjárás-előrejelzést és a szükséges óvintézkedéseket tegyék meg. Ha lehetőségük van rá, legalább néhány órával halasszák el utazásukat, a vihar alatt pedig ne induljanak útnak!

 Amennyiben az élet- és vagyonbiztonságot súlyosan veszélyeztető helyzetet tapasztalnak, haladéktalanul értesítsék a Katasztrófavédelmet a 112-es segélyhívó telefonszámon! Ilyen helyzet például a leszakadt elektromos vezeték, a fontos közlekedési útvonalat elzáró fa vagy törmelék, illetve az épületre vagy járműre dőlt fa is.

 Amennyiben jelentős, de azonnali veszélyt nem jelentő károkról, kisebb útakadályokról szereznek tudomást, a Városgondnokságot szükséges értesíteni a https://www.varosgondnoksag.hu/hibabejelento oldalon vagy a Városapplikáció hibabejelentőjén keresztül.

Köszönjük segítő együttműködésüket!

Székesfehérvár Önkormányzata köszönetét fejezi ki minden, a kárelhárításban részt vevő kollégájának és a Katasztrófavédelem munkatársainak!

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Július
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:
img0

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.