2025.07.29. 08:30
Vasárnap pótolják a kedvezőtlen időjárás miatt július 27-én elmaradt nadapi túrát. A termések gyűjtésével folytatódik a Herbarius túra augusztus 3-án Nadapon, ahol a vitaminokkal, ásványi anyagokkal teli, immunerősítő vadszedret is szedhetik a résztvevők.
Bár július utolsó vasárnapján az időjárás miatt elmaradt a Herbarius túra, ám a földnek és a növényeknek igencsak kedvező esőnek köszönhetően a gyógynövény- és termésgyűjtőket e hét vasárnapján remélhetőleg még bőségesebb termés várja Nadapon.
A vadszeder vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, erősíthetjük vele az immunrendszert, a kötőszöveteket, a csontokat, serkenti az agyműködést, javítja a szemet és jótékony hatással van a bőrre. Mivel nagyon szúrós növény, nem könnyű a szedése, ezért strapabíró ruhában érdemes menni a túrára. A séta során találhatunk még egy-egy túlélő gyógynövényt is (cickafark, katángkóró, ürömfélék, kígyószisz, ökörfarkkóró). A gyűjtéshez szükség lesz kosárra, lenvászon táskára, papírzacskóra, kis vödörre. Érdemes vinni napvédő felszerelést és bőséges innivalót.
A túravezető Lencsés Rita gyógynövény szakértő lesz, a részvételi díj 1.800 Ft. Megközelítés egyénileg autóval lehetséges. A találkozó augusztus 3-án, vasárnap 9.00 órakor Nadapon, a régi focipályánál, a Sukorói és a Körmös utca találkozásánál lesz. A túra kb. 12.00 óráig fog tartani. A tervezhetőség érdekében előzetes bejelentkezés szükséges, e-mailben, vagy telefonon az alábbi címeken, számokon: krizsany.anna@szikm.hu, 70/338-6173 - lencsesrita82@gmail.com, 30/296-6480.



