Ezüstérem és kiváló helyezés az isztambuli triatlon EB-n

2025.09.04. 12:30
KÖZLEMÉNY - 2025. szeptember 4. (csütörtök) 
 
 
 
 
 
Lédeczi Péter, a Trion Triatlon Sportegyesület versenyzője ezüstérmet hozott haza a Boszporusznál rendezett triatlon EB-ről, csapattársa, Dévay Zsombor pedig a 21. helyen ért célba.
 
A nyár utolsó hétvégéjén Isztambulban, a Boszporusznál rendezték meg a triatlon Európa-bajnokság Elit és Age Group futamait, amelyeken a székesfehérvári Trion Triatlon Sportegyesület két versenyzője is rajthoz állt.
 
A szombaton kezdődőtt esemény legkorábbi rajtjánál csobbant vízbe Lédeczi Péter, aki remek úszást, kiváló kerékpározást és futást követően az AG 20-24 sprint kategóriában ezüstérmes lett. Ezzel megszerezte a magyar csapat első érmét.
Vasárnap délután az Elit férfiak olimpiai távú versenye következett, ahol Dévay Zsombor három honfitársával és 62 másik versenyzővel küzdött a melegben a minél jobb helyezésekért. Zsombor végül a 21. helyen ért célba, a második legjobb magyar eredményt érte el.
 
Gratulálunk a Trion Triatlon Sportegyesület versenyzőinek a kiváló teljesítményhez!
 
 
A versenyen készült képek, illetve az egyesület más sportolói által elért aktuális eredmények elérhetők a Trion Triatlon Sportegyesület közösségi oldalán.
 
 
 
                                                                                   - Vége -
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.