Számos helyszínen próbálhatjuk ki a nordic walkingot a Világ Gyalogló (Hó)Nap keretében

2025.09.30. 12:33
KÖZLEMÉNY - 2025. szeptember 30. (kedd) 
 
 
 
 
 
Október 1. és 31. között rendezik meg számos országban a Világ Gyalogló (Hó)Napot, amelynek célja az idősebbek számára is ajánlott gyaloglás népszerűsítése. Székesfehérváron tizenhét helyszínen várják nordic walking foglalkozásokra az érdeklődőket az egész hónap folyamán.
 
A Magyar Szabadidősport Szövetség felhívására, a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség szakmai lebonyolításában, Székesfehérvár Önkormányzatának és az Aktív Magyarországért Felelős Államtitkárságnak a támogatásával idén is számos helyen próbálhatják ki az érdeklődők a gyaloglás, azon belül is a nordic walking egészségre gyakorolt pozitív hatását az október 1. és 31. között zajló Világ Gyalogló (Hó)Nap nemzetközi programjaihoz csatlakozva. Ezt a mozgásformát életkortól és nemtől függetlenül bárki végezheti, és nem kell hozzá speciális előképzettség. Nem okoz izomlázat vagy ízületi fájdalmakat, javítja a szív és az érrendszer teljesítményét.
 
 
Október minden hétfőjén 14.30-kor a Tóvárosi Iskolánál, 16 órakor a Sóstói Tanösvény Szárcsa utcai bejáratánál, 17 órakor pedig az Öreghegyi Közösségi Ház főbejáratánál várják a nordic walking sétára érkezőket.
 
 
Keddenként 10 órától a Köfém Rugby Sportpálya körül indul túra. Ugyancsak keddenként, 17.00 órakor az Illyés Gyula téri park pihenőpadjainál, 15 órakor pedig a Tolnai utca 41-nél várják a mozogni vágyókat.
 
 
Szerdánként a következő helyszíneken és időpontokban kezdődik nordic walking foglalkozás: 14:45 – Deák Ferenc Technikum, 15 óra – István Király Általános Iskola, 16 óra – maroshegyi Vásártér, 17 óra – Kisfaludi Közösségi Ház.
 
 
Minden hét csütörtökén is lesznek túrák: 10 óra – az Alsóvárosi szabadidőpark fogadóépületétől, 14 óra – Rácbánya, Apatini utcai bejáratától, 14 óra – a Zichy ligeti zenepavilontól, 16 óra – a Széna Téri Általános Iskola főbejáratától, 17 óra – a Halesz ligeti kondiparktól.
 
 
Péntekenként pedig 16.45-től a Feketehegy Szárazréti Közösségi Háztól indulnak a nordic walking túrák.
 
 
A szervezők szeretettel várnak minden mozogni vágyót az ingyenes túrákra, de kérik, hogy az érdeklődők az indulás előtt 10 perccel érjenek a helyszínekre. A gyalogláshoz botokat a szervezők díjmentesen biztosítanak!
 
 
 
 
                                                                     - Vége -
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.