2025.10.03. 11:56
„Álom és valóság. Lehetséges világok” – ez a szlogenje az Országos Könyvtári Napok idei sorozatának, amelyhez a székesfehérvári könyvtárak is csatlakoztak. Becsületkasszás könyvvásár, nyugdíjasoknak szóló szavalóverseny, író-olvasó találkozók is várják a könyvek és az irodalom barátait.
Az Informatikai és Könyvtári Szövetség 2006-tól, immár 18 éve összehangolt, egységes koncepció alapján szervezi az Országos Könyvtári Napok eseményeit, minden év októberének első hetében. Az évente változó, de egymásra épülő tematika, a különböző korosztályok eltérő igényeire és érdeklődésére, a bennünket körülvevő gyors változásokra figyelés tette a szakma legjelentősebb, legtöbb érdeklődőt megmozgató programsorozatává ezeket az októberi napokat. Az idei Országos Könyvtári Napok programsorozata 2025. október 6-12. között zajlik, a hét szlogenje és témája: „Álom és valóság. Lehetséges világok.”
A témához változatos programokkal csatlakoznak a könyvtárak: utazás térben és időben, realizmus és futurizmus, sci-fi, űrutazás, lelki egyensúly és annak keresése. A szépirodalmi témák sem maradnak ki, hiszen az irodalomban az álmok motívuma rendkívül sokféleképpen jelenhet meg: jóslat és figyelmeztetés a népmesék világában, barangolás az írói fantázia világában.
Október 6-án 17.00 órától a Széna Téri Tagkönyvtár Olvasóklubjában például Leonora Carrington, az irodalom Frida Kahlójának regényéről (A hallókürt) és novelláskötetéről (Fehér nyulak) beszélgetnek a résztvevők, ugyanezen a napon, de a Tolnai Utcai Tagkönyvtárban Afrika magyar utazóit mutatják be, múzeumi tárgyakkal együtt.
Október 7-én 16.30 órára a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár várja az Albert Csilla alkotásait kedvelőket egy beszélgetésre az írónővel. Téma: Mészáros Julianna biciklije - 21. századi karrierregény. Ugyancsak október 7-én 17.00 órától a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében „Pernye és fű” címmel szerveznek író-olvasó találkozót, ahol Závada Pál íróval Gombkötő Gina beszélget. Október 8-án 17.00 órai kezdettel az Aranybulla Könyvtár tart könyvbemutatóval egybekötött író-olvasó találkozót Szélesi Sándor sci-fi, fantasy íróval.
Az Országos Könyvtári Napokhoz kapcsolódva virtuális sétát hívnak a Jókai Mór-emlékév alkalmából, a könyvtár állományából törölt könyvekből becsületkasszás könyvvásárt rendeznek, a Zsolt Utcai Tagkönyvtárban „Vízválasztók a párkapcsolatban címmel tart előadást Truzsi Kata családállító, a Tolnai Utcai Tagkönyvtárban pedig képeslapkiállítás nyílik Sárosi István gyűjteményéből, a tárlat híres magyar költők, írók életébe ad betekintést.
A részletes programok itt olvashatók, a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!
- Vége -



