MESE-KUCKÓ az Állatok Világnapján

2025.10.03. 09:30
KÖZLEMÉNY - 2025. október 3. (péntek)  
 
 
 
 
 

A Mese-Kuckóban október 4-én, az állatok világnapján 10 órától kedves és kedvenc állatok elevenednek meg. Szombaton 10 órától várják a gyerekeket a világ állatos meséivel és bábjátékkal a TARSOLY Ifjúságért Egyesület központjában.

Az állatok világnapjának alapelve, hogy az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják mindennapjainkat. Az ünnep célja, hogy az ember és az állatok közötti barátságot erősítse, valamint felhívja a figyelmet az együttélés fontosságára. Október 4-én, szombaton a TARSOLY Ifjúságért Egyesület MESE-KUCKÓ-jában bábok, figurák formájában megelevenednek kedves és kedvenc állataink.

A világ állatos meséi és bábjátékok keretében a gyerekek sok-sok állattal találkozhatnak, jó kis történeteket ismerhetnek meg és játszhatnak el. A mesékből kiderül, melyik állat hol szeret élni, melyik furfangos, melyik barátságos, melyik vadóc, melyik ragadozó, melyikről gondoskodhatunk, s melyek számára a szabadság a legfontosabb. Az október 4-én, szombaton 10 órakor kezdődő mesés foglalkozásra a gyerekek elvihetik kedvenc plüssállatukat is.

A Fő utca 3. szám alatt szeretettel várnak minden kedves gyermeket, nagyival, nagyapóval, anyuval, apuval, vagy nagytesóval!

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.