2025.11.19. 15:30
Az Önként Jöttem díjat 2016-ban alapította a Családbarát Magyarország Központ az önkéntes munka elismerése, az önzetlen magatartás népszerűsítése és az önkéntesség ismertségének növelése érdekében. Az idei évben nyolcvannyolc különböző szervezetet ajánlottak a jelölők. A beérkezett jelölések hiteles ellenőrzését követően a szakmai zsűri egy négy jelöltből álló listát készített. A közönség szavazatára számít a fehérvári Mozgássérültek Viktória Rehabilitációs Alapítvány.
A legjobbnak ítélt négy szervezet között szerepel a Mozgássérültek Viktória Rehabilitációs Alapítvány, amelynek célja a székesfehérvári Viktória Központ fejlesztésének és működésének támogatása. A központ a Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesülete intézményeként működik és vállalja a mozgássérültek segítését a minél önállóbb életre. Ebbe beletartozik a mozgásterápia, a mindennapi élethelyzetek gyakorlása, a képzés és a foglalkoztatás is. Az otthon részleg kedvező szálláslehetőséggel segíti, hogy vidéki tagjaik is igénybe vehessék a központ szolgáltatásait, illetve segíti azokat, akik rehabilitációra, gondozásra szorulnak.
Az Alapítványt most egy-egy szavazattal mi is támogathatjuk, hiszen a csalad.hu/onkentjottem oldalon elérhető közönségszavazáson a legtöbb szavazatot gyűjtő szervezet kapja az Önként Jöttem 2025 díjat. A szavazatok összesítése után, december 5-én, az Önkéntesség világnapján sajtónyilvános esemény keretén belül adják át a rangos elismerést.
Szavazzon Ön is 2025. december 1. 12 óráig!
- Vége -



