Hagyományteremtő adventi délután

2025.12.12. 20:52
KÖZLEMÉNY - 2025. december 12. (péntek)
 
 
 
 
 
 
Csengő gyermekhangok hívogatták a karácsonyfa köré pénteken késő délután a Mancz, az Ősz, a Rákóczi és a Semmelweis utca tízemeletes házaiban élőket. A városrész önkormányzati képviselője, dr. Kovács Zsoltné hagyományteremtő szándékkal szervezte meg az adventi programot, amelyet az ott élők örömmel fogadtak. A fénybe öltözött fenyő mellett hallgatták a Kodály iskola kórusának műsorát, majd jóízűt beszélgettek, ismerkedtek egymással.
 
„Az ősszel rendezett Mancz Piknik sikere adta az ötletet, hogy keressünk több alkalmat és teremtsünk lehetőséget a találkozásra.” – meséli az adventi délután születéséről a városrész önkormányzati képviselője. Dr. Kovács Zsoltné a lakók régi kérését teljesítette azzal, hogy az idei évben karácsonyfát állítottak a lakótelepen.
  
„Nagyon hangulatos lett így advent időszakában ez a terület, az itt élők sokszor megállnak a karácsonyfa mellett beszélgetni. Ezért gondoltuk, hogy mi lenne, ha nemcsak „összefutna”, hanem egy hangulatos program keretében töltene hosszabb időt a közösség. Ezzel a mai programmal szeretnénk hagyományt teremteni, és azt kívánom, hogy az advent időszakában egymás iránt érzett nagyobb figyelmet, kedvességet osszuk el egész évre!”
 
 
Az adventi programban a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI kórusa énekelt gyönyörű karácsonyi dalokat, majd a lakótelepen élő fehérváriak forró teával a kézben beszélgettek, ismerkedtek egymással.
 
 
A helyszínen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.