Megvan az időpont! – Idén június 20-án rendezik a XXII. Tűzzel-vassal Fesztivált Székesfehérváron

2026.04.07. 13:30
KÖZLEMÉNY - 2026. április 7. (kedd)
 
 
 
 
 
2026-ban is megrendezik a komoly hagyományokkal rendelkező Tűzzel-vassal Fesztivált a Rác utcában. Az országos késes és kovácstalálkozón bemutatók, vásári forgatag, fegyverbemutatók és gyermekprogramok várják majd a látogatókat
 
Idén is felszítják a parazsat az immár 22. alkalommal megrendezett Tűzzel-vassal fesztiválon, melyet 2026-ban június 20-án, szombaton rendeznek meg Székesfehérváron.
 
A fesztiválon az ország legtávolabbi pontjairól érkező késesek, tőrösök, kovácsok, fegyverkovácsok a Rác utca minden szegletét tüzes hangulatúvá varázsolják. A Skanzen eredeti állapotában megőrzött házai között elevenítik fel az ősi magyar mesterségek hagyományait.
 
A rendezvényen előadások hangzanak el, bemutatók lesznek, melyek mind a népi kézművességhez, hagyományokhoz kapcsolódnak, miközben az utca teljes hosszában késkészítő mesterek mutatják majd be portékáikat.
 
A nagyközönség mellett a bemutatkozni és árusítani szándékozó mesterek felé is felhívással élnek a szervezők, az alábbi űrlapon várják a fesztiválra a jelentkezéseket: https://forms.gle/hyuFLK3Bf3D8Riqg8
 
A program látogatása idén is ingyenes, bővebb információ a későbbiekben várható a fehervarikezmuvesek.hu honlapon és a www.facebook.com/kezmuvesekhaza oldalon.
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.