2026.03.26. 16:15
A Volán az alapszakasz végén 34 másodpercre volt a kieséstől, a Bécs és a Klagenfurt legyőzésével azonban elődöntőt játszhat az ICEHL-ben. Erdély Csanádék a klub történetében másodszor jutottak be a legjobb négy közé az osztrák bázisú ligában, és máris történelmet írtak: először került elődöntőbe olyan csapat, amely a 10. helyről vágott neki a rájátszásnak. A döntőért az alapszakaszgyőztes Graz 99ers csapatát kell legyűrniük a fehérváriaknak.
A párharc ötödik mérkőzésén, idegenbeli 4-3-as sikerével elvette ellenfele pályaelőnyét a Hydro Fehérvár AV19, így hazai jégen, a MET Arénában zárhatta le az EC KAC elleni negyeddöntőt. Szerdán este bizakodó szurkolók tartottak az Aréna felé, de mindenki érezte, pokoli nehéz mérkőzés vár a Volánra a szezonjáért harcoló osztrák topcsapat ellen. Reijoláék szerencsére a legkevésbé sem remegtek meg, az első perctől kezdve koncentrált játékkal és fegyelmezett védekezéssel lepték meg a rekordbajnokot. A gól nélküli első harmadot követően a második felvonás 28. percében Joel Messner távoli lövésébe Erdély Csanád tette bele az ütőjét, emberelőnyös góllal szerzett vezetést a Volán. A fantasztikus hangulatban nem lehetett veszíteni: a harmadik harmad hajrájában Hári János fonákkal, az ellentétes irányba mozduló kapust becsapva emelt a hálóba, majd az utolsó másodpercekben az állva tomboló szurkolók örömét Trevor Cheek üreskapus góllal tette teljessé.
A Volán 3-0-ra győzött, összesítésben 4-2-vel behúzta a párharcot és készülhet az alapszakasz legjobb csapata, a Graz 99ers elleni elődöntőre. Az első mérkőzést március 29-én, vasárnap 15.15-től rendezik Grazban, majd március 31-én, kedden 19.15-kor Székesfehérváron, a MET Arénában csapnak össze a felek.
A Graz elleni mérkőzésekre elindult a jegyértékesítés, melyről bővebb tájékoztatást a klub honlapján és közösségi oldalain olvashatnak a szurkolók.
Töltsük meg az Arénát és szurkoljunk együtt a Hydro Fehérvár AV19 újabb sikeréért!



