2026.06.22. 09:00
A június 13-14-én Spanyolországban rendezett kontinensviadalon a székesfehérvári Trion Triatlon Sportegyesület két versenyzője is előkelő helyezést ért el: Dévay Márk az 5., míg Dévay Zsombor a 11. helyen zárt, amivel értékes olimpiai kvalifikációs pontokat szereztek.
Spanyolországban, azon belül is a katalóniai Tarragonában rendezték június 13-án és 14-én a Triatlon Európa-bajnokságot. Az elit kategóriában olimpiai távon (1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás és 10 kilométeres futás) álltak rajthoz a versenyzők. A 63 fős mezőnyben Székesfehérvárt a Trion Triatlon Sportegyesületet két sportolója, Dévay Márk és Dévay Zsombor képviselte, akik kiváló eredménnyel térhettek haza.
Márk az úszást követően elsőként ért partot, míg Zsombor a kerékpáros szakaszon érte utol az élen haladókat. Ezután ketten szakították szét az első, kb. 25 fős bolyt, brutális tempót diktálva az élen. A futás során Dévay Márk végig az élen haladt, végül a sprint befutót követően az 5. helyen zárt. Testvére, Dévay Zsombor pedig az abszolút 11. helyet szerezte meg, amivel a magyar indulók közül a legjobbak voltak.
Az Európa-bajnokság ráadásul beleszámít az olimpiai kvalifikációba is. Szereplésükkel a fehérvári versenyzők értékes pontokat szereztek.
A férfi elit kategóriákban az Európa-bajnoki címet a brit Oliver Conway szerezte meg.



