A Városházán járt a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetségének európai képviselője

2017.09.14. 15:24
KÖZLEMÉNY - 2017. szeptember 14. (csütörtök)
Romain Wolf méltatta a székesfehérvári gyakorlatot. Galéria 
 
 
 
 
A Független Európai Közszolgálati Szakszervezetek Szövetségének elnökét, Romain Wolfot és Boros Péternét, a szövetség alelnökét fogadta a Városházán Mészáros Attila alpolgármester. A konzultáción beszéltek a Polgármesteri Hivatal és a szociális intézmények helyzetéről, a biztosított feltételekről. Az európai tisztségviselő elismerését fejezte ki a székesfehérvári gyakorlat kapcsán.


A Városházán Mészáros Attila alpolgármester fogadta a Confédération Européenne des Syndicats Indépendants (CESI – Független Európai Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége) elnökét, Romain Wolfot, aki a Luxemburgi Közszolgálati Szakszervezetek Szövetségének elnöki és a Luxemburgi Kormánytisztviselői Kamara főtitkári tisztjét is ellátja. A vendég delegáció tagjai között ott volt Boros Péterné, a CESI alelnöke, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának alelnöke.

A találkozón Mészáros Attila átfogó összefoglalót adott a nemzet történelmi fővárosának múltjáról és jelenéről, kiemelve Székesfehérvárnak a gazdaságban betöltött szerepét, az ipart és a közszolgáltatásokat érintő munkaerőhiány pozitív problémáját, amelynek a megoldása a város további fejlődésének az egyik kulcsa. Megemlítette a gazdasági fejlődésnek köszönhető magas fogyasztási keresletet, az átlagbérek országos elsőségét és a magas fogyasztást – amihez igazodva a város a saját munkavállalói számára is igyekszik minél előnyösebb feltételeket teremteni. Példaként hozta fel, hogy az Önkormányzat sok saját alkalmazottal dolgozik, a Polgármesteri Hivatalban 350 köztisztviselő, a város bölcsődéiben, óvodáiban és szociális intézményeiben pedig 1500 közalkalmazott végzi a munkáját – annak ellenére, hogy a hatósági ügyek nagyrészt állami feladatként működnek és az iskolák fenntartói mivolta megváltozott –, majd taglalta a rendszeres jutalmak, a cafetéria és a béremelés vonatkozó adatait. Hangsúlyozta, hogy komoly lobbit folytatnak az életpályamodell folytatása, illetve kiterjesztése mellett a szociális területeken.

Boros Péterné a városnak a szociális partnerségben való részvételét méltatta. Elmondta, hogy az elmúlt napok tárgyalásain is szóba került az Európában nagy jelentőségű téma, így készülnek az európai szociális dimenziókkal kapcsolatos tevékenységek felgyorsítására.

Romain Wolf örömmel fogadta a Székesfehérvárról elmondottakat. A szervezet munkájával kapcsolatban ismertette, hogy öt éve végzi az elnöki feladatokat, a Luxemburgban működő semleges CESI 30 ezer tagot számlál. Hangsúlyozta a nemzeti és európai szinten is egyaránt fontos szociális pillér jelentőségét, amelyben a sikerek elérését a bérek emelésével és a munkakörülmények javításával tűzték ki – ez lesz számukra következő hónapok tárgyalásainak elsőrendű témája. A székesfehérvári intézmények feltételeiről és fejlődéséről pedig azt mondta, hogy ez a helyes és járható út.

Az elhangzottakkal kapcsolatban Mészáros Attila a szakszervezetek képviselőivel való rendszeres találkozásról és az együttműködésről beszélt, például az éves költségvetés kialakítása apropóján. Újra kifejezte, hogy a pedagógusoknál megtörtént fejlesztéseket a szociális ágazatban is szorgalmazzák. Boros Péterné visszaigazolásként és kiegészítésként az MKKSZ törekvéseivel kapcsolatban a munkaerőhiány és a kialakult munkaidő-növekedés problémájáról szólt, illetve ezeknek a béremeléssel való egyensúlyban tartásának igényét fejezte ki. A kormánnyal az ’egyenlő munkáért egyenlő bért’ szlogen megvalósításáról, a diplomások anyagi megbecsüléséről tárgyalnak. Hozzátette, hogy az európai szervezet elnöke összekötő szerepet is megvalósít a önkormányzati közszféra és az állami szféra között, száz éves hagyományokkal bíró főtitkári pozíciója az együttműködés jó gyakorlatának példája. A tárgyaláson szó esett még a nemzetek problémáinak különbségeiről és a szervezetfejlesztés érdekében kitűzött partnerségről is.

A konzultációt követően az alpolgármester megmutatta a vendégeknek a koronázási ékszerek másolatát, az Aba-Novák szekkót és bemutatta a Dísztermet.

Az eseményen részt vett Fehér József, a CESI korábbi alelnöke, az MKKSZ korábbi főtitkára, a SZEF FEB elnöke, valamint Faragóné Fister Aranka, az MKKSZ Fejér megyei titkára és Rácz Györgyi korábbi titkár.


Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Varju Zoltán Mihály
 
 


 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.